Czytasz: Zrobili rozróbę w katowickiej galerii. Szuka ich policja

Zrobili rozróbę w katowickiej galerii. Szuka ich policja

W sobotę kibole Ruchu okradli stoisko GKS Katowice. Zatrzymano już 10 pseudokibiców

W sobotę kilka minut po 16.00 w nowo otwartym centrum handlowym Libero trwała akcja promocyjna GKS Katowice. Na stoisku o sukcesach katowickiego klubu informowały zawodniczki żeńskiej drużyny piłkarskiej i jeden hokeista. Kibole Ruchu Chorzów przepychając się między zebranymi w galerii dziećmi zaczęli rzucać obelżywe hasła. Potem ukradli kilkanaście smyczy, 5 szalików oraz koszulkę.

Gdy chcieli opuścić sklep, pracownicy ochrony ujęli jednego z mężczyzn i przekazali w ręce policji.

25-latek z powiatu mikołowskiego trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zwalczający przestępczości pseudokibiców zajęli się ustalaniem kolejnych osób biorących udział w sobotniej kradzieży. Kryminalni zabezpieczyli monitoring, który został poddany analizie. Bardzo szybko ustalili tożsamość pozostałych osób biorących udział w sobotnim incydencie. W poniedziałek zatrzymali 6 osób. Wczoraj w ręce policjantów wpadło kolejnych 3 mężczyzn. Łącznie w sprawie zatrzymano już 10 osób. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy województwa śląskiego w wieku od 16 do 25 lat. Wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia. 

Sprawą chce zająć się także sejmowa komisji administracji i spraw wewnętrznych. Wiceszef komisji, poseł Marek Wójcik zapowiedział specjalną sesję z Joachimem Brudzińskim, szefem MSWiA oraz z prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobro.

Czytaj więcej