Czytasz: W Rybniku szukają nazwy dla wybiegu dla psów

W Rybniku szukają nazwy dla wybiegu dla psów

Trzy już są. To Górka dla Burka, Psi Szpilplac i Psistanek Obwiednia.

Górka dla Burka, Psi Szpilplac i Psistanek Obwiednia – to nazwy trzech z czterech rybnickich wybiegów dla psów. Na nazwę dla ostatniego, otwartego niedawno w dzielnicy Chwałowice, dziś – w Światowym Dniu Zwierząt - ogłoszony został konkurs.

Rybnickie wybiegi, zlokalizowane przy ulicach: Góreckiego, Braci Nalazków, Obwiedni Południowej i 1 Maja, są ogrodzone i wyposażone w wykonane z materiałów naturalnych (z drewna) elementy placu zabaw dla psów. Są to m.in. kładki, huśtawki, tunele, okna do skoków, elementy do wspinaczki, przeskakiwania czy slalomu. Wszystko po to, by zapewnić czworonogom bezpieczny i atrakcyjny sposób zabawy.

fot. materiały prasowe UM

Jednak psy, to nie jedyni pupile, o których dobro i wygodę troszczymy się w Rybniku.

- Już od ubiegłego roku, w myśl hasła „Dbamy o wszystkich”, w wielu punktach miasta sukcesywnie ustawiane są poidełka dla psów, budki lęgowe dla ptaków i hotele dla owadów  przypomina prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

- Rybnik znany jest z pięknie zagospodarowanej zieleni i dbałości o tereny rekreacyjne, ważne jednak, by troska o florę nie ustępowała miejsca trosce o faunę – dodaje.

 Warto dodać, że inspiracją dla przedsięwzięcia była osoba Juliusza Rogera, XIX-wiecznego lekarza i inicjatora budowy w Rybniku szpitala nazwanego potem jego imieniem, społecznika, etnografa i entomologa, który odkrył i opisał ponad 400 gatunków chrząszczy z terenu Śląska.

Urząd miasta wydaje też bony na karmę dla osób, które zajmują się dokarmianiem kotów wolnożyjących. Aby otrzymać taki bon należy skontaktować się z Wydziałem Gospodarki Komunalnej. Zresztą w samym urzędzie miasta zwierzęta są mile widziane. Choć wielu mieszkańców ma wątpliwości czy załatwiając sprawy w rybnickim magistracie, powinni zostawiać swojego czworonożnego pupila na zewnątrz, uspokajamy: nie ma takiej konieczności. Właściciel psa, może bez problemu wprowadzić go do urzędu, zachowując oczywiście podstawowe zasady, związane z przebywaniem zwierząt w miejscach publicznych.

Więcej o akcji „Dbamy o wszystkich”.

Konkurs na nazwę kolejnego wybiegu dla psów w Rybniku.

Czytaj więcej