Czytasz: W Pszczynie króluje księżna Daisy [ZDJĘCIA]

W Pszczynie króluje księżna Daisy [ZDJĘCIA]

Księżną Daisy ikoną Pszczyny została w 2012 roku. To siódma edycja Daisy days.

Urodzona w 1873 roku arystokratka Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless, zwana Księżną Daisy to najsłynniejsza mieszkanka pszczyńskiego zamku. Od 2012 roku jest oficjalną ikoną miasta. W tym samym roku odbyły się pierwsza edycja Daisy days – imprezy łączącej pod jedną marką różne formy aktywności artystyczno-kulturalnej mające związek z osobą księżnej, jej działalnością i ulubionymi zajęciami.

Dni Księżnej Daisy organizowane są przez Urząd Miejski w Pszczynie przy współpracy z Pszczyńskim Centrum Kultury i Agencją Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Impreza na stałe wpisała się w pszczyński kalendarz. Święto miasta składa się z kilkunastu wydarzeń.

OGRODY DAISY to wydarzenie organizowane we współpracy ze szkółkarzami z regionu południowej Polski oraz pod honorowym patronatem Związku Szkółkarzy Polskich, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Polskiego Związku 

MAJÓWKA KONNA w pszczyńskim parku gromadzi mnóstwo wielbicieli jeździectwa. Co roku jeźdźcy paradują po ulicach Pszczyny w wymyślnych przebraniach związanych z tematem wiodącym. Rozgrywane są również trzy konkurencje: dwie dla jeźdźców i jedna dla zaprzęgów.

VON PROMNITZ TOUR to trasa koncertowa organizowana przez mieszkających w USA potomków rodziny von Promnitz - dawnych właścicieli Pszczyny. Corocznie w salach Muzeum Zamkowego, Stajni Książęcych, w kościele ewangelickim oraz na pszczyńskim rynku posłuchać można najlepszych chórów akademickich z USA oraz wykonawców muzyki country, pop i rock.

FESTIWAL ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH – wzdłuż ulicy Piastowskiej organizacje pozarządowe z terenu gminy Pszczyna prezentują swoją działalność i dorobek. 

Czytaj więcej