Czytasz: Strażacka rodzina w pożarze straciła wszystko. Możemy im pomóc

Strażacka rodzina w pożarze straciła wszystko. Możemy im pomóc

Pomagali innym, a teraz my możemy im pomóc. Udostępnijcie tę informację!

Wiedli spokojne życie w Kocierzu rychwałdzkim k. Żywca. Byli aktywnymi działaczami społecznymi. Działają wspólnie w Ochotniczej Straży Pożarnej. Pani Halina jest skarbnikiem, a pan Tomasz kierowcą. W minioną niedzielę, 8 kwietnia, około godziny 15:00 w ich domu wybuchł pożar. Sześcioosobowa rodzina - małżeństwo z dwójką dzieci i schorowani rodzice w pożarze stracili dosłownie wszystko. 

Ogień, który wzniecił się przy ul. Beskidzkiej gasiło 10 zastępów straży pożarnej. W związku ze specyfiką terenu woda musiała być dowożona. Niestety mimo usilnych starań wszystkich strażaków, domu wraz z wyposażeniem nie udało się uratować. Spłonął cały sprzęt, wyposażenie i ubrania. Budynek w chwili obecnej nie nadaje się do zamieszkania.

Fot. OSP ROCZYNY

Rodzina w tej chwili korzysta z pomocy swoich bliskich, a Urząd Gminy udostępnił im lokum zastępcze na czas przywrócenia domu do stanu nadającego się do zamieszkania. 

Rafał Surzyn, mieszkaniec gminy Łękawica zorganizował zbiórkę pieniędzy na zrzutka.pl, aby pomóc rodzinie w tym ciężkim dla nich czasie. Pieniądze mają im pomóc w odbudowie domu. 

Dowolną kwotę można przekazać na zorganizowanej akcji >>> TUTAJ <<<

Zwracam się z gorącą prośbą do Państwa o pomoc finansową. (...) Jeśli każdy przekaże choć niewielką sumę uzbieramy potrzebną kwotę! - informuje organizator zbiórki.

 

Czytaj więcej