Czytasz: Strażacka rodzina w pożarze straciła wszystko. Możemy im pomóc

Strażacka rodzina w pożarze straciła wszystko. Możemy im pomóc

Pomagali innym, a teraz my możemy im pomóc. Udostępnijcie tę informację!

Wiedli spokojne życie w Kocierzu rychwałdzkim k. Żywca. Byli aktywnymi działaczami społecznymi. Działają wspólnie w Ochotniczej Straży Pożarnej. Pani Halina jest skarbnikiem, a pan Tomasz kierowcą. W minioną niedzielę, 8 kwietnia, około godziny 15:00 w ich domu wybuchł pożar. Sześcioosobowa rodzina - małżeństwo z dwójką dzieci i schorowani rodzice w pożarze stracili dosłownie wszystko. 

Ogień, który wzniecił się przy ul. Beskidzkiej gasiło 10 zastępów straży pożarnej. W związku ze specyfiką terenu woda musiała być dowożona. Niestety mimo usilnych starań wszystkich strażaków, domu wraz z wyposażeniem nie udało się uratować. Spłonął cały sprzęt, wyposażenie i ubrania. Budynek w chwili obecnej nie nadaje się do zamieszkania.

Fot. OSP ROCZYNY

Rodzina w tej chwili korzysta z pomocy swoich bliskich, a Urząd Gminy udostępnił im lokum zastępcze na czas przywrócenia domu do stanu nadającego się do zamieszkania. 

Rafał Surzyn, mieszkaniec gminy Łękawica zorganizował zbiórkę pieniędzy na zrzutka.pl, aby pomóc rodzinie w tym ciężkim dla nich czasie. Pieniądze mają im pomóc w odbudowie domu. 

Dowolną kwotę można przekazać na zorganizowanej akcji >>> TUTAJ <<<

Zwracam się z gorącą prośbą do Państwa o pomoc finansową. (...) Jeśli każdy przekaże choć niewielką sumę uzbieramy potrzebną kwotę! - informuje organizator zbiórki.

 

Czytaj więcej

 

 

 

 

Komentarze
To cię zainteresuje
News
31 minut temu Katowiczanin ofiarą zamachu w Strasburgu

MSZ przyznaje, że wśród ofiar zamachu jest Polak. Z naszych źródeł wynika, że jest nim katowiczanin. 36-letni Bartosz ściśle współpracował z Parlamentem Europejskim.

News
około 1 godziny temu Tragedia w Rudzie Ślaskiej. Nie żyje 77-latka

Samochód zmiótł 4 kobiety wychodzące z autobusu.

News, COP24
3 godzin temu Greta co piątek strajkuje dla klimatu. Teraz do wielkiego protestu ma dojść w Katowicach.

W czasach, w których polityczni liderzy zachowują się jak dzieci, dzieci muszą przyjąć rolę politycznych liderów. 15-letnia aktywistka ze Szwecji wzywa uczniów i rodziców do wielkiego strajku.

News
4 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News
4 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
4 godzin temu Prognoza pogody: Słabną opady śniegu. Co dalej z zimową aurą?

Jaka pogoda czeka nas do końca tygodnia?