Czytasz: W poniedziałek może popadać

W poniedziałek może popadać

Dziś Polska będzie w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia, związanej z niżem nad Finlandią w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Za frontem z zachodu będzie napływała chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Prognoza pogody poniedziałek, 17 lipca 

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami zwłaszcza na północy i zachodzie kraju oraz na krańcach południowo-wschodnich. W pasie od Mazur i Podlasia, przez Mazowsze, Lubelszczyznę i Ziemię Łódzką, po Śląsk, Małopolskę i Kielecczyznę przelotne opady deszczu i miejscami, zwłaszcza na południu kraju burze. Lokalnie w Sudetach podczas burz suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. na północy, 19 st., 22 st. na przeważającym obszarze, do 23 st., 24 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w rejonach burz okresami dość silny, porywisty, południowo zachodni, skręcający na zachodni i północno-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Miejscami, głównie na południu kraju, zachmurzenie duże i zanikające, słabe opady deszczu. W drugiej części nocy, po opadach, lokalnie mogą utworzyć się mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 10 st. do 14 st., chłodniej tylko miejscami na północnym wschodzie kraju, lokalnie około 8 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków zachodnich.

PROGNOZA POGODY WTOREK, 18 LIPCA 

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. W Karpatach, na Mazurach, Suwalszczyźnie oraz na Żuławach miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st., 21 st. na północy, 22 st., 24 st. w centrum do 25 st. na południu. Wiatr słaby, zmienny, na północy słaby i umiarkowany, 

Prognoza pogody katowice

źródło: google.pl

Czytaj więcej