Silesion.PL

serwis informacyjny

W Polsce można spełnić marzenie o jeździe bolidem F1

Bolidy F1 juz w lipcu w Polsce. To moze byc najciekawsze wydarzenie motoryzacyjne tego lata

Bolidy F1 juz w lipcu w Polsce. To moze byc najciekawsze wydarzenie motoryzacyjne tego lata

Jazda za kierownicą prawdziwego bolidu Formuły 1 to spełnienie marzeń miłośników prestiżowych wyścigów i entuzjastów szybkiej jazdy. Potężna moc i szalone przyspieszenie wbijające w fotel sprawia, że jeśli zasiądziemy za sterami takiej maszyny, nie zapomnimy tych chwil do końca życia. Dla śmiałków, którzy chcą poczuć mocne, motoryzacyjne emocje dosiadając maszyny Mod Williams FW29 o mocy 650 KM, jest planowana w Polsce druga edycja wydarzenia Formula Drive.

Jeszcze do niedawna, aby zrealizować marzenie o jeździe za kierownicą bolidu F1, niezbędna była podróż na tory wyścigowe do Szwecji, Włoch czy Finlandii. W tym roku po raz pierwszy taką okazję stworzono dla entuzjastów szybkiej jazdy w Polsce. W czerwcu i w lipcu br. w naszym kraju odbyła się pierwsza edycja wydarzenie o nazwie “Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”. Była to gratka dla fanów legendarnych maszyn, gdyż na evencie pojawiły się aż 3 typy bolidów wywołując spore emocje. Uczestnicy wydarzenia, którzy zdecydowali się na komercyjne jazdy, po przejściu profesjonalnych szkoleń mogli zrealizować jazdy bolidami Renault 2000, a na zwieńczenie dnia samodzielnie poprowadzić bolid F1 Mod Williams FW29 z 2007 roku o mocy 650 koni mechanicznych.

Duże zainteresowanie możliwością odbycia jazd legendarnymi bolidami, których podczas takiego wydarzenia liczba jest zawsze ograniczona sprawiły, że organizatorzy zdecydowali się zrealizować drugą edycję Formula Drive w Polsce. Jest ona zaplanowana na 1-3 czerwca 2023 roku na Torze Silesia Ring, jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów w naszym kraju dedykowanych do prowadzenia pojazdów wyścigowych.

Pasjonaci szybkich maszyn i ekstremalnych doznań motoryzacyjnych, którzy marzą, aby poczuć się jako Robert Kubica czy Alexander Wurz i poprowadzić na torze wyścigowym bolid F1, już mogą zacierać ręce i zarezerwować sobie miejsce na Formula Drive na 2023 rok. Udział w tym wydarzeniu to zdecydowanie jedna z większych atrakcji na polskim rynku motorsportu i niestandardowej rozrywki w przyszłym roku. Co więcej pokazująca, że marzenia można przekuć w rzeczywistość, a bolid F1 w ramach udziału w wydarzeniu może poprowadzić każdy kierowca z ważnym dokumentem prawa jazdy. Zanim jednak do tego dojdzie śmiałkowie, którzy zdecydują się skorzystać z tej niecodziennej okazji, aby poprowadzić wyścigowe, legendarne maszyny na profesjonalnym torze, przejdą pakiet szkoleń. Udział dla osób decydujących się na komercyjne jazdy obejmuje szczegółowe szkolenie teoretyczne i praktyczne, przygotowujące do prowadzenia bolidu Formuły 1 oraz jazdę za kierownicą bolidu Renault 2000 i bolidu F1 Mod Williams FW29. Czeka nas też dopasowanie profesjonalnych kombinezonów do każdego z uczestników, co jest nie tylko istotnym aspektem podnoszenia bezpieczeństwa, ale także dodatkową atrakcją, dzięki której można poczuć się jak prawdziwy kierowca wyścigowy.

Dzięki drugiej edycji Formula Drive już wkrótce będzie można zostać jednym z 32 Polaków, którzy poprowadzą bolid F1 w naszym kraju. Nietypowe i ekstremalne pragnienia motoryzacyjne można spełniać także w Polsce, jak potwierdza przykład Grzegorza Rożalskiego, kierowcy wyścigowego i pomysłodawcy wydarzenia Formula Drive. Można również podarować je w formie przeżycia bliskiej osobie, która jest miłośnikiem Formuły 1 i marzy, aby usiąść za kierownicą bolidu. Imprez z udziałem superaut w Polsce jest coraz więcej, ale ile osób może się pochwalić, że będzie miało okazję poprowadzić bolid Formuły 1

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024