Relacja

W Oberstdorfie wygrała pogoda

Wiatr pokonał organizatorów zawodów Pucharu Świata w Oberstdorfie. W jednoseryjnym konkursie, ponownie najlepszy okazał się Stefan Kraft. W pierwszej dziesiątce znalazło się trzech biało-czerwonych.

Niedzielny konkurs lotów narciarskich zakończył się na pierwszej serii. Z uwagi na silne podmuchy wiatru, zdecydowano się na przerwanie rundy finałowej.

Zawody na obiekcie w Oberstdorfie wygrał Austriak – Stefan Kraft. Skoczek, który również w sobotę okazał się najlepszy, osiągnął odległość 235,5 metra. Na drugim miejscu uplasował się Andreas Wellinger. Niemiec wylądował na 238 metrze. Podium uzupełnił Jurij Tepes (228 metrów).

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Maciej Kot, który uzyskał odległość 225 metrów i zakończył niedzielne zmagania na 6. pozycji. Z dobrej strony zaprezentował się także Piotr Żyła i Kamil Stoch. Żyła ostatecznie uplasował się na 8. miejscu (217 metrów), zaś obecny lider klasyfikacji generalnej po skoku na 223 metry, był 9.

Punkt konstrukcyjny przekroczył również Dawid Kubacki, skacząc 215 metrów, co pozwoliło mu zająć 17. lokatę. Jan Ziobro osiągnął 210.5 metra (27. miejsce). Do finału nie zdołał się zakwalifikować Stefan Hula (34 miejsce).

Rywalizacji na obiekcie do lotów narciarskich przyglądał się Robert Lewandowski.

Kolejną okazją na zdobycie punktów Pucharu Świata będą konkursy w japońskim Sapporo w następny weekend.