Czytasz: Strażacy walczą z pożarem w Lublińcu

Strażacy walczą z pożarem w Lublińcu

Płonie hala magazynująca paliwa alternatywne. Ciągle nie udało się jej ugasić.

Od wczoraj trwa walka z pożarem w Lublińcu. Przy ul. Inwestycyjnej płonie zakład recyklingu Markpol. W hali znajdowało się paliwo alternatywne.

Pożar wybuchł w czasie przerwy śniadaniowej. Wszyscy pracownicy byli poza halą i nikomu nic się nie stało. W kilka minut ogień zajął całą halę. Znajdujące się w środku paliwo miało ciągły dostęp do tlenu. Pożar rozprzestrzenił się także na zewnątrz.

- Cała hala jest do rozbiórki. Próbujemy zdejmować zewnętrzne ściany hali - mówi st. kpt. Wojciech Kwapień z Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu. - Dopiero, gdy to nam się uda, dostaniemy się do środka i ugasimy pożar.

Do późnego wieczora na miejscu pracowali strażacy z PSP w Lublińcu i OSP z powiatu lublinieckiego. W krytycznym momencie na miejscu znajdowało się ponad 70 strażaków i 24 wozy gaśnicze.

Budynek zostanie przeznaczony do rozbiórki. Na miejscu jest Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz policja. O przyczynach pożaru będzie można mówić, kiedy strażakom uda się wejść do środka budynku. Od momentu wybuchu pożaru, ten rejon jest niedostępny. 

Czytaj więcej