Czytasz: W Kotle Czarownic już wrze [WIDEO i ZDJĘCIA]

W Kotle Czarownic już wrze [WIDEO i ZDJĘCIA]

Imponująca scena stoi gotowa. Sylwestrowa Moc Przebojów zapowiada się wyjątkowo.

Budowa ważącej blisko 300 ton sceny na Stadionie Śląskim zaczęła się jeszcze 5 grudnia. Konstrukcja stoi już gotowa na Sylwestrową Noc. Na potężnej 100-metrowej multimedialnej estradzie o powierzchni ponad 600 m2 wystąpi aż 250 artystów. Największa impreza plenerowa w regionie na Stadionie Śląskim może pomieścić nawet 60 tys. osób. Gospodarzem wydarzenia są Katowice.

SYLWESTROWA MOC PRZEBOJÓW

Gościem specjalnym sylwestra na Stadionie Śląskim będzie wokalistka słynnego zespołu Boney M – Liz Mitchell. Z pewnością zaśpiewa jego najbardziej znane piosenki: „Rivers of Babylon”, „Daddy Cool” czy zakazanego w PRL-u „ Rasputina”. Co jeszcze usłyszymy?  Królujący w latach 70. na szczytach list przebojów „Dancing Queen” i „Waterloo”, którym Abba wygrała konkurs Eurowizji w 1974 roku. Największe hity grupy zaprezentuje najlepszy na świecie cover band grupy, czyli THE SHOW A TRIBUTE TO ABBA ze Szwecji. Formacja ta powstała w 2001 roku. Wystąpiła w 40 krajach na 5 kontynentach. Koncerty zespołu powaliły na kolana łącznie już ponad 2 miliony osób na całym świecie. Największy show dała w Sao Paulo przy absolutnym zachwycie Brazylijczyków.

Będzie można tańczyć w rytm ognistego „Volare” i „Bamboleo”, odtwarzany potem przez wielu artystów w różnych językach. Na Stadionie Śląskim zagra go zespół The Gipsy Band.

 

RODOWICZ, SŁAWOMIR, ENEJ I INNI

Na największej zimowej dyskotece w Polsce nie zabraknie też królowej Maryli Rodowicz, która tym razem ma zaskoczyć nie tylko kostiumami, ale i repertuarem. Tej nocy usłyszymy wciąż grane od morza po Tatry przeboje, takie jak „Daj mi tę noc” w wykonaniu Sławomira i rytmicznego „Kalashnikova” Bregovica, który wykonają Enej i Maryla Rodowicz. Enej porwie do tańca m.in. utworem „Skrzydlate ręce”, a Łobuzy rozbawią swoim „Ona czuje we mnie piniądz”. Ewa Farna wzruszy przebojem „Wszystko albo nic”, zaś Michał Szpak zahipnotyzuje energetycznym „Color Of Your Life”. Piosenkę „Miłość w Zakopanem” – rekordzistkę wyświetleń na youtube – wyświetloną ponad 180 milionów razy – wykona oczywiście Sławomir.

Na estradzie zaśpiewają też między innymi: Grzegorz Hyży, Cleo, Ewelina Lisowska i  Feel. Sylwestra poprowadzą: Agnieszka Hyży, Paulina Sykut – Jeżyna, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Maciej Rock, a także Kabaret Para nr 2  czyli Beńcia i Reńcio (czyli Ewa Błachnio i Łukasz Kaczmarczyk) oraz młoda para nr 1 Elżbieta Romanowska i Rafał Maserak.  W czasie tej nocy zobaczymy i usłyszymy aż ponad 250 artystów. Balet  poprowadzi słynny i utalentowany tancerz i choreograf Tomasz Barański.

Bramy Stadionu zostaną otwarte w poniedziałek już o 18:30. Pierwsze dźwięki muzyki na żywo popłyną o 19:30. Od 20:00 Sylwestrowa Moc Przebojów będzie transmitowana w telewizji Polsat.

Czytaj więcej