Czytasz: W Katowicach powstanie Centrum Senioralne

W Katowicach powstanie Centrum Senioralne

Centrum Usług Społecznościowych powstanie do końca pierwszego kwartału tego roku. Gdzie?

Katowice realizują kolejny projekt skierowany do seniorów. W Szopienicach przy ul. Bednorza 14 ma powstać centrum usług społecznych, które stanie się miejscem spotkań, nauki oraz aktywizacji społecznej seniorów.

- Zmiany demograficzne w całej Polsce to fakt. Nasze społeczeństwo starzeje się i dotyczy to także Katowic. To ważne, by ludzie starsi, pomimo zakończenia aktywności zawodowej nadal odgrywali aktywną rolę w naszym społeczeństwie, uczestniczyli w życiu społecznym i mieli możliwość w ciekawy sposób spędzać swój wolny czas. Dlatego w ostatnich latach podejmujemy coraz większe wysiłki, by działać na rzecz seniorów. Naszym głównym celem jest zaktywizowanie osób starszych – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

I dodaje: - Chcemy, by seniorzy wychodzili z domów – stąd decyzja o stworzeniu Katowickiego Centrum Seniora. Jednak wiemy, że nie każdy ma możliwość udziału w programie realizowanym w centrum miasta, dlatego też wychodzimy do dzielnic, w których także chcemy realizować program dla seniorów. 

Całkowita wartość projektu to blisko 1 mln zł. Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej to ok. 615 tys. zł, z budżetu państwa - ponad 65 tys. zł, a z budżetu miasta Katowice - ponad 330 tys. zł.

W zakres inwestycji wchodzi m.in. kompleksowa przebudowa lokalu wraz z instalacjami: wodną, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej z rekuperacją, elektryczną, elektrotechnicznymi, systemami przeciwpożarowymi, montaż zewnętrznej platformy dla osób niepełnosprawnych, wyposażenie lokalu.

Inwestycja będzie realizowana do końca I kwartału 2019 roku.

Czytaj więcej