Czytasz: W Katowicach powstał komis rzeczy wyjątkowych

W Katowicach powstał komis rzeczy wyjątkowych

To miejsce ma skupiać pasjonatów mody i stylu.

Tutaj napijemy się kawy i porozmawiamy o modzie. Znajdziemy suknię wieczorową, sukienkę na randkę i marynarkę do pracy. Na wieszakach wiszą ubrania z sieciówek i z górnej modowej półki. Łączy je jedno – wszystkie są oryginalne i wyselekcjonowane przez Agnieszkę Krajewską, której największą pasją jest moda. Wymarzyła, żeby zrobić w Katowicach miejsce, gdzie będzie zarażać swoim hobby, a przy okazji pomoże Ślązaczkom dobrze się ubrać. Tak powstało „Pokokarde”, czyli studio stylizacji, które od kilku dni działa w Katowicach.

- Pokokarde to miejsce tworzone dla pasjonatów mody. Jego częścią będzie komis rzeczy wyjątkowych, nietuzinkowych, ponadczasowych, perełek vintage prosto z wybiegów. Miejsce, które będzie promować slow fashion, gdzie będzie można zostawić swoje rzeczy w komis i kupić jednocześnie inne – mówi Agnieszka Krajewska, stylistka.

Trafimy tu na spodnie od Dolce Gabbana i sukienkę Versace, koszulę Michaela Korsa i torebkę Calvina Kleina. Choć to ubrania od największych projektantów to - jak zapewnia stylistka - ceny będą na każdą kieszeń. Agnieszka doradzi, podpowie, a nawet zrobi makijaż na wieczorne wyjście. W „Pokokarde” działają dwa studia makijażu. O tym, jak się malować, dowiemy się też na warsztatach. Cykliczne spotkania będą dotyczyć stylu, mody, a nawet męskiej garderoby.

- Tutaj nauczymy się mody, spróbujemy wyrobić sobie gust i poczucie smaku – mówi Krajewska. Jej dewiza to kolor, a pasją jest wyszukiwanie perełek odzieżowych. Zawsze wie, co w modowej trawie piszczy i swoją pasją potrafi zarazić.

„Pokokarde” działa w środy, czwartki i piątki w godz. 9-19 w Katowicach przy ul. Rymera 7/1A.

Czytaj więcej