Czytasz: W Katowicach po raz czwarty odbędzie się Wigilia dla Samotnych [WIDEO]

W Katowicach po raz czwarty odbędzie się Wigilia dla Samotnych [WIDEO]

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. To czas, w którym nikt nie powinien być sam. W związku z tym w Katowicach odbędzie się Wigilia dla Samotnych.

Wigilia dla Samotnych w Katowicach

Wigilia dla Samotnych odbędzie się 24 grudnia (poniedziałek), o godzinie 16:00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

– Cieszę się, że w centrum Śląska będziemy łączyć wszystkich samotnych ludzi. Szczególnie w okresie świątecznym osoby te potrzebują wsparcia innych ludzi. Dla każdej chętnej osoby znajdzie się wolne miejsce. Serdecznie zapraszamy – mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce, inicjator i organizator przedsięwzięcia.

Fundacja Wolne Miejsce, która jest organizatorem Wigilii dla Samotnych, zrzesza wielu wolontariuszy i darczyńców. Oprócz Katowic wydarzenie w tym roku odbędzie się także we Wrocławiu, Łodzi, Radomiu i Kołobrzegu. Podczas Wigilii – oprócz tradycyjnych dań – na świąteczne spotkanie przy stole przygotowywany jest program artystyczny, a w tym roku pojawią się również animacje dla najmłodszych.

Wigilia dla Samotnych w Katowicach [WIDEO]

Z okazji tegorocznej Wigili Fundacja Wolne Miejsce przygotowała spot. 

– Bardzo się cieszę, że w tą wspaniałą noc wigilijną mogą się spotkać także osoby samotne. To największa tego typu wieczerza w Polsce, bo przyciąga blisko trzy tysiące osób z całego regionu. Podobnie jak w ubiegłych latach, wigilia przygotowywana będzie tak samo, jak kolacja, do której zasiadamy w każdym domu 24 grudnia – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Każdy z nas może się włączyć w organizację Wigilii dla Samotnych – poprzez zakup żywności oraz pomoc w przygotowaniu kolacji. Informacje o potrzebnych produktach można znaleźć na profilu wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/WigiliaDlaSamotnych.