Czytasz: W Katowicach nakręcono thriller. To trzeba zobaczyć

W Katowicach nakręcono thriller. To trzeba zobaczyć

Katowicka publiczność będzie miała okazję poznać kulisy produkcji i porozmawiać z twórcami filmu "Odnajdę cię".

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w katowickim kinie Światowid odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu wspartego przez Śląski Fundusz Filmowy – "Odnajdę cię" w reżyserii debiutującej w fabule znakomitej dokumentalistki – Beaty Dzianowicz. Pokaz uświetnią swoim udziałem twórcy, m.in.: reżyserka oraz odtwórcy głównych ról – Michał Żurawski i Dariusz Chojnacki.

Wsparty powstawał w kilku lokacjach na terenie województwa śląskiego, m.in. w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym, w bytomskiej Elektrociepłowni „Szombierki” oraz na terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Warto zaznaczyć, że ekipa filmowa jest mocno związana z regionem. Reżyserka jest katowiczanką, a wielu z zasilających obsadę filmu aktorów na co dzień gra w Teatrze Śląskim, w tym wcielający się w jedną w głównych postaci, Dariusz Chojnacki.

- Odnajdę cię to w ogóle film cudów. Dowód na to, że polski thriller to niekoniecznie second hand bez ambicji, i że można robić kino autorskie i zarazem perfekcyjnie opanować konwencje gatunkowe – pisze krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.

Główną bohaterką filmu jest policjantka o imieniu Justa ścigająca żołnierza, który ma na sumieniu życie niemal wszystkich członków oddziału. Akcja zagęszcza się gdy przestępca porywa córkę Justy.

W rolach głównych zobaczymy chwalonych przez krytyków Michała Żurawskiego, Dariusza Chojnackiego, Piotra Stramowskiego oraz nazwana „polską Jodie Foster” – Ewę Kaim.

Bilety na seans przedpremierowy kosztują 20 złotych. Film do kin wejdzie 3 sierpnia. 

Czytaj więcej