Czytasz: W Jaworznie będzie rondo im. Marii i Lecha Kaczyńskich?

W Jaworznie będzie rondo im. Marii i Lecha Kaczyńskich?

O nadaniu nazwy zadecydują radni.

30 listopada w Jaworznie radni miejscy zadecydują czy jedno z tutejszych rond będzie nosiło imię Marii i Lecha Kaczyńskich.

Chodzi dokładnie o rondo na skrzyżowaniu ulicy św. Wojciecha i Obwodnicy Północnej. Rondo położone jest w ciągu drogi wewnętrznej na działkach będących własnością miasta.

"Biorąc pod uwagę oczekiwania mieszkańców wyrażone w stosownych wnioskach, w tym posła na Sejm RP, Pana Dariusza Starzyckiego, dotyczące upamiętnienia na terenie miasta Pary Prezydenckiej śp. Marii i Lecha Kaczyńskich, Miejski Zespół Nazewnictwa Obiektów Publicznych zarekomendował nadanie nowemu obiektowi nazwę Rondo im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Niniejsze jest podziękowaniem i uhonorowaniem ważnych dla historii Polski postaci – Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki. Jaworznianie pamiętając i doceniając działalność i oddanie Pary Prezydenckiej dla Ojczyzny chcą, by jeden z ważniejszych obiektów w przestrzeni Jaworzna nazwany był Ich imieniem" – czytamy w uzasadnieniu nazwania ronda imieniem pary prezydenckiej.

Jeżeli radni zdecydują się na taką nazwę, miasto będzie musiało oznakować rondo specjalną tablicą z upamiętniającą nazwą.

Czytaj więcej