Czytasz: W Gliwicach mamy najlepsze drukarki 3D!

W Gliwicach mamy najlepsze drukarki 3D!

02:47
Gliwiczanie mają powód do dumy. Drukarka firmy 3DGence została uznana za najlepszą wśród maszyn drukujących w technologii druku 3D!

Druk 3D cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród miłośników nowych technologii, osób interesujących się komputerami, komiksami oraz grami, ale także pracowników przemysłu.

- Metod druku 3D jest wiele. Nasza technologia polega na drukowaniu warstw o różnej grubości. Mamy dwa typy drukarek. Pierwsza z serii One dla początkujących oraz Industry, przeznaczone dla przemysłu - tłumaczy Andrzej Kukuła, prezes 3DGence.

To właśnie drukarka przemysłowa Industry, zdaniem Centrum Druku 3D, otrzymała tytuł najlepszej polskiej nowej drukarki 3D za 2016 rok.

WYDRUKUJ SOBIE FIGURKĘ LUB PRALKĘ

Zdaniem Kukuły, największą popularnością cieszą się wydruki drobnych figurek z gier lub rzeczy, które chcielibyśmy mieć w domu i chcemy je sobie po prostu sami wydrukować za pomocą własnej drukarki 3D. Do tego służą specjalne portale, w których są dostępne do pobrania specjalne modele.

- To jest jednak bardzo amatorskie podejście. Drukujemy jednak głównie dla przemysłu, np. dodatki do linii technologicznych. To mogą być elementy maszyn tj. pralek, lodówek, można sobe wydrukować uchwyt lodówki, który można przymierzyć, zobaczyć, fizycznie sprawdzić. Skraca to czas projektowania oraz obniża koszty - dodaje Kukuła.

PRZYSZŁOŚĆ DRUKU 3D

Z informacji, jakie przekazał Kukuła wynika, że do 2020 roku rynek druku 3D może wzrosnąć pięciokrotnie. Z pewnością w przyszłości będzie się wykorzystywać do druku inne kompozyty oraz nowe technologie. Być może, podobnie jak w Chinach, będzie się budować u nas domy za pomocą metody druku 3D. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Czytaj więcej