Czytasz: W Giszowcu powstanie 1,6 tys. mieszkań

W Giszowcu powstanie 1,6 tys. mieszkań

To będzie największe przedsięwzięcie deweloperskie w historii Murapolu.

Grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę zakupu gruntu o powierzchni 9,4 ha przy ul. Karolinki w Katowicach za cenę 25 mln zł netto.

Na nabywanym terenie zostanie zrealizowany projekt nieruchomościowy obejmujący kompleks mieszkaniowy wraz z towarzyszącą zabudową biurową oraz infrastrukturą handlowo-usługową, o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 95 tys. mkw.

W ramach inwestycji powstanie trzynaście budynków wielorodzinnych, w których zostanie zaoferowanych 1 658 mieszkań o łącznym metrażu blisko 70,5 tys. mkw. Ponadto, projekt zakłada wybudowanie czterech budynków biurowo-usługowych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 24,9 tys. mkw. Na potrzeby zarówno mieszkańców osiedla, jak i pracowników części komercyjnej projektu, przewidziano także 1 670 miejsc postojowych.

- Inwestycja przy ul. Karolinki w Katowicach będzie zdecydowanie największym przedsięwzięciem deweloperskim Murapolu w czasie naszej całej 16-letniej obecności na polskim rynku nieruchomościowym. Jednak nie tylko ze względu na wielkość będzie to projekt wyjątkowy.

Nabywany grunt nie jest łatwym terenem do realizacji inwestycji deweloperskiej, ale tworzy idealne warunki do wybudowania zrównoważonego osiedla, które przyszłym mieszkańcom zaoferuje, poza lokalami mieszkalnymi, także rozbudowaną infrastrukturę – mówi Michał Sapota Prezes Zarządu Murapol S.A.

Ostateczna umowa przenosząca własność gruntu zostanie podpisana do 30 sieprnia 2019 roku, po spełnieniu warunków zawieszających, w tym m.in. po uzyskaniu przez Grupę Murapol prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę planowanego na nabywanym terenie projektu nieruchomościowego.

Murapol, w ciągu 8 lat działalności w stolicy Górnego Śląska, zaoferował ok. 1,4 tys. mieszkań, a w przygotowaniu ma kolejnych ok. 700. Jego sztandarowa katowicka inwestycja, to osiedle Bażantów, 10-etapowy projekt z dwunastoma budynkami, w których łącznie powstało ok. tysiąc lokali mieszkalnych.

Pozostałe inwestycje to Mała Skandynawia, Śląskie Ogrody i Nowy Bażantów. Obecnie Murapol finalizuje przygotowywanie inwestycji przy ul. Nasypowej, w ramach której w dwóch budynkach zostanie zaoferowanych 185 lokali mieszkalnych.

Grupa Murapol, na Śląsku i w Zagłębiu poza Katowicami, jest obecna także w Tychach, Siewierzu i Bielsku-Białej, a w Sosnowcu i Gliwicach nabyła grunty i jeszcze w bieżącym roku zamierza rozpocząć budowy.

Czytaj więcej