Czytasz: W ferie nie ma czasu na nudę

W ferie nie ma czasu na nudę

Ferie w województwie śląskim. Gdzie się wybrać z dzieckiem?

Uczniowie z Katowic oraz województwa śląskiego, którzy na ferie nigdzie nie wyjadą na pewno nie będą się nudzić, bo oferta zajęć, w których można wziąć udział podczas dwutygodniowej przerwy jest ogromna. Zobacz gdzie wybrać się z dzieckiem w województwie. 

DOM OŚWIATOWY BIBLIOTEKI ŚLĄSKIEJ

Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej wraz z Działem Ochrony, Konserwacji i Archiwizacji Zbiorów organizują w czasie ferii zimowych cykl spotkań związanych z różnymi dziedzinami. Odbędą się m.in. pokazy filmów animowanych, uroczysty koncert karnawałowy oraz warsztaty introligatorskie. Będzie można zwiedzić Gabinet Alfreda Szklarskiego i spotkać się z Bożeną Szklarską,córką pisarza.  Można również odwiedzić gmach główny Biblioteki Śląskiej.
Wydarzenia będą się odbywać przy ul. Francuskiej 12 w Katowicach.

ZAMEK CIESZYN 

Na cieszyńskim Zamku w czasie ferii zimowych odbywać się będą warsztaty łączące historię z kreatywnością i dobrą zabawą. Zapisy w punkcie Informacji Turystycznej na cieszyńskim zamku.
12 i 21 lutego odbędą się warsztaty „Taaaka Historia! – zaprojektuj grę planszową” - Dzieci wraz z opiekunami przygotują grę planszową nawiązującą do postaci i historii Piastów cieszyńskich. Na zakończenie uczestnicy zagrają w stworzoną własnoręcznie grę. 
14 lutego obchodzone będą walentynki. Uczestnicy zajęć będą mogli przygotować swoje ekopudełka. Najmłodsi będą musieli uruchomić wyobraźnię i wykazać się kreatywnością. 
19 lutego kolejne warsztaty, podczas których projektowana będzie Eko Rotunda. Uczestnicy poznają w skrócie historię Zamku Piastów cieszyńskich. Po czym na podstawie zdjęć i rysunków będą odtwarzać z kartonu i papieru budynek charakterystycznej Rotundy.

MUZEUM ŚLĄSKIE 

W dniach 11-24.02.2019 Muzeum Śląskie przygotowało zajęcia zarówno dla grup zorganizowanych, jak i rodziców z dziećmi.

Półkolonie: 
Rajza feryjno - spacer w przewodnikiem po wystawach stałych Muzeum Śląskiego. 
Ferie z Tomkiem Wilmowskim - podróż po pięciu kontynentach na podstawie wybranych powieści Alfreda Szklarskiego. 
Porozmawiajmy o śmieciach - dyskusja połączona z warsztatami wykorzystania odpadów. 


Zajęcia dla rodzin: 
Ferie z Tomkiem Wilmowskim -  podróż po pięciu kontynentach na podstawie wybranych powieści Alfreda Szklarskiego. 
Warsztaty z EKOzabawką - warsztaty z rzemiosła podczas których uczestnicy wykonają egzotycznego zwierzaka z tekstyliów.
Muzeum dla malucha. Natura i sztuka? - warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 4-6 lat z opiekunami. 
Młoda pracownia. Malarstwo – portret - zajęcia dla dzieci w wieku 10-15 lat. 
Którędy do sztuki… Obiekt i opakowanie - warsztaty dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu. 


ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "ŚLĄSK" 

Zespół pieśni i tańca "Śląsk" przygotował wycieczke edukacyjną z przewodnikiem oraz warsztaty artystyczne w siedzibie zespołu.  Dzieci i młodzież mogą skorzystać z szerokiej gamy warsztatów wokalnych, tanecznych, edukacyjno-artystycznych, teatralnych i dykcyjnych, ruchu scenicznego, plastyczno-etnograficznych. 
Wydarzenie się odbędzie w Koszęcinie przy ul. Zamkowej 3. 

OPERA ŚLĄSKA W BYTOMIU

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na zwiedzanie obiektu - dla małych i dużych odkrywców przygotowano wycieczki po Operze do miejsc, które pozostają z dala od światła scenicznych reflektorów. W Operze Śląskiej można będzie skorzystać z otwartych warsztatów wokalnych dla dzieci, podczas których zostaną zaprezentowane ćwiczenia z zakresu emisji głosu i dykcji. Dostępne będą również warsztaty baletowe dla dzieci. Warsztaty będą prowadzone metodami aktywnymi z wykorzystaniem elementów tańca klasycznego, terapii ruchem, ćwiczeń relaksacyjnych i oddechowych. 

MUZEUM GÓRNISTWA WĘGLOWEGO W ZABRZU

Na czas ferii zimowych Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przygotowało wyjątkową oferte dla najmłodszych - Sztolnia Królowa Luiza zmieni się w Akademię Pana Kleksa.  Wyzwaniem będą gry i zabawy podziemne nawiązujące do słynnej już Akademii Pana Kleksa: znajomość męskich imion na literę A, rzuty piłką geograficzną, znajomość baśni (historyjki obrazkowe) oraz nauka kleksografii. Po zwiedzaniu każdy turysta wieźmie udział warsztatach plastycznych, na których wykona swój łapacz snów, który zabierze do domu. 

STADION ŚLĄSKI W CHORZOWIE

Stadion Śląski jak co roku w okresie zimowej przerwy zaprasza dzieci i młodzież ( w wieku 6-16 lat) do aktywnego spędzania wolnego czasu.  Uczniowie będą mogli bezpłatnie wziąć udział m.in. w zajęciach krav magi, speedballa, zumby, pograć w piłkę nożną. Dla najmłodszych przygotowane zostaną gry zręcznościowe, zabawy, zajęcia plastyczne oraz rekreacyjno-sportowe. 
Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 13.00.

Czytaj więcej