Czytasz: W dąbrowskim szpitalu dzieci znów będą się rodzić

W dąbrowskim szpitalu dzieci znów będą się rodzić

Szpital podpisał nową umowę z NFZ

Oddział ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny wracają w struktury Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.

Przypomnijmy, że oddział ponad dwa lata temu został wyłączony ze struktur szpitala i trafił do prywatnej spółki. Od lipca pacjentki nie mogły też korzystać ze świadczeń oddziału, ponieważ poprzedni realizator umowy — Spółka Perinatologia Śląska, ze względu na braki kadrowe zawiesiła działalność.

Dziś Śląski NFZ rozstrzygnął ogłoszone 5 października rokowania na udzielanie świadczeń w ramach położnictwa, ginekologii i neonatologii w Dąbrowie Górniczej. A to oznacza, że oddziały znów będą działać.

- Od jutra Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. S. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej ponownie będzie przyjmować pacjentki na podstawie kontraktu z NFZ, który miesięcznie wynosi ok. 264 tysięcy złotych – informuje Małgorzata Doros, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach.

- Co ważne, porody są to tzw. świadczenia nielimitowane, płacone do faktycznie wykazanej liczby, więc umowa będzie odpowiednio weryfikowana zależnie od sprawozdanych przez szpital danych – dodaje.

Czytaj więcej