Silesion.PL

serwis informacyjny

W czwartek 14.03.2024 startuje Jarmark Wielkanocny na katowickim Rynku

Jarmark Wielkanocny fot. Jarmarki Slaskie

Jarmark Wielkanocny fot. Jarmarki Slaskie

Od 14 marca do 1 kwietnia 2024 r. Katowice zapraszają na Jarmark Wielkanocny, który jak co roku, będzie wyróżniać się bogactwem atrakcji i stoisk. Nie zabraknie tradycyjnych i regionalnych smakołyków oraz wyrobów rękodzielniczych. Z myślą o najmłodszych odwiedzających przewidziano też liczne atrakcje.

– Wielkanoc to czas, który chcemy spędzać w gronie rodziny, przyjaciół i najbliższych osób. Jednym z miejsc, gdzie będzie można poczuć klimat Wielkanocy oraz znaleźć wszystko, co niezbędne do udekorowania domu czy zapełnienia świątecznego koszyka, będzie nasz katowicki Jarmark Wielkanocny – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Mieszkanki i mieszkańców Katowic oraz całej Metropolii, a w szczególności dzieci, dla których również zostały przewidziane atrakcje, zapraszam już od 14 marca na Rynek – dodaje prezydent.

Na rynku pojawi się ponad 40 domków, w których będzie można kupić wianki, koszyczki i ozdoby wielkanocne, ale też biżuterię, ceramikę i świece, a także różnego rodzaju pisanki. Nie zabraknie również stoisk z jedzeniem. Odwiedzający będą mogli zakupić naturalne miody, wyroby wędliniarskie oraz oczywiście wielkanocne baby. Miłośnicy śląskich smaków będą mogli spróbować m.in. tradycyjnego żuru.

Podczas trwania jarmarku przewidziano również różnego rodzaju atrakcje takie, jak „Ślonski Młyn”, kolejka elektryczna, karuzela czy wielkanocny ogródek. Te atrakcje z pewnością umilą czas każdemu, kto będzie chciał odwiedzić w tym roku jarmark. Nie zabraknie też innych niespodzianek. – Chcemy, by jarmark przyciągał jak najwięcej mieszkańców, dlatego w dniach od 15 do 17 marca odbędą się pokazy zdobienia pisanek oraz haftu ręcznego przeprowadzone przez doświadczone artystki z Muzeum Wsi Opolskiej. Ponadto 23 i 24 marca powstanie strefa zabaw plastycznych „Łączka zajączka”, gdzie dzieci będą mogły wykazać się swoją kreatywnością – mówi Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji.

Jednym z elementów jarmarku będą interaktywne scenografie wielkanocne. „Kurnik Gustawa i Eleonory” oraz „U wielkanocnego baranka” to tylko dwie z pięciu wyjątkowych scenografii, które przybliżą odwiedzającym atmosferę świąt. Nie zabraknie także wielkanocnej fotobudki, dekoracji 3D czy fotodisplayów, które będą stanowić idealne tło dla rodzinnych pamiątkowych zdjęć.

Jarmark startuje 14 marca i potrwa do 1 kwietnia, a więc Poniedziałku Wielkanocnego. Punkty handlowe działające w ramach Jarmarku będą otwarte przez cały czas jego trwania:

  • ·         od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-19.00
  • ·         w soboty i niedziele w godz. 10.00-20.00

Natomiast punkty gastronomiczne będą dostępne do godz. 22.00. Jarmarkowe ozdoby wielkanocne pozostaną na katowickim Rynku do niedzieli 7 kwietnia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024