Czytasz: W Częstochowie powstanie wielki aquapark!

W Częstochowie powstanie wielki aquapark!

To będzie pierwszy park wodny w północnej części naszego województwa.

Do 2020 roku w sąsiedztwie obecnej pływalni letniej w Częstochowie ma powstać aquapark z basenami o łącznej powierzchni ok. 900 m kw. Koszt inwestycji to 51,5 mln zł. Samorząd podpisał już umowę z wykonawcą.

Baseny, zjeżdżalnie i strefa dla dzieci

Będzie to pierwszy park wodny w północnej części woj. śląskiego. Wraz z tamtejszą pływalnią letnią stanowić będzie jeden kompleks sportowo-rekreacyjny z trzytorowym basenem sportowym, basenami rekreacyjnymi ze zjeżdżalniami i strefą dla najmłodszych.

Na piętrze znajdzie się strefa saun, odnowy biologicznej oraz restauracje.

A pod ziemią - parking na 50 aut i z miejscami postojowymi na rowery i motocykle.

Obiekt o powierzchni użytkowej 3,6 tys. m kw., powstanie w południowej części działki administrowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - od strony ul. Dekabrystów. Zajmie część terenów zielonych wykorzystywanych obecnie jako plaża, plac zabaw oraz boisko do plażowej piłki nożnej i siatkowej. Wybudowane zostaną też parkingi, w tym parking podziemny.

Pod dachem i pod chmurką

Docelowo obecna częstochowska pływalnia letnia wraz z nowo wybudowanym budynkiem basenów krytych stanowić będzie jeden kompleks sportowo-rekreacyjny, połączony przez elektroniczny system obsługi klienta, który zapewni klientom możliwość korzystania w sezonie letnim, zarówno z basenów krytych, jak i odkrytych.

Czytaj więcej