Czytasz: W Częstochowie jak w Londynie!

W Częstochowie jak w Londynie!

Nie masz pomysłu na weekend? Zwiedź bezpłatnie Częstochowę z perspektywy dwupiętrowego, londyńskiego autobusu.

Częstochowskie MPK przygotowało niecodzienną atrakcję dla mieszkańców miasta oraz odwiedzających. Przez całe wakacje można zwiedzać miasto piętrowym autobusem o numerze 034, nawiązującym do numeru kierunkowego w połączeniach telefonicznych do Częstochowy. Częstochowski “double-decker” będzie kursował codziennie od godz. 12:00 do 18:40, wykonując 7 kursów na specjalnej trasie.

Każdy kurs będzie się rozpoczynał i kończył na przystanku "RATUSZ"  zlokalizowanym przy ratuszu miejskim na łączniku między ulicami Śląską i Nowowiejskiego. Autobus ruszy o pełnej godzinie, począwszy od godz. 12:00, aż do ostatniego kursu który rozpocznie się o godz. 18:00. Każdy przejazd będzie trwał ok. 40 min.

WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM

Przejazdy londyńskim autobusem odbywają się z udziałem przewodnika, który opowiada o  historii miasta, obiektach zlokalizowanych w sąsiedztwie trasy przebiegu autobusu i ciekawostkach związanych z Częstochową. W autobusie będzie dostępne bezpłatne wi-fi. Nad bezpieczeństwem przejazdów będzie czuwał strażnik miejski.

CZĘSTOCHOWA - CO WARTO ZOBACZYĆ?

Po zakończeniu przejażdżki możemy rozpocząć tradycyjne zwiedzanie miasta. Zobacz, co warto zobaczyć w Częstochowie poza Jasną Górą.


Zobacz zdjęcia:

 

Czytaj więcej