Czytasz: W Czeladzi zbudują giganta
To druga co do wielkości inwestycja po czeladzkim M1. Przy ul. Będzińskiej powstanie centrum dystrybucyjne m.in. dla Makro Cash&Carry.

Hala będzie gigantyczna, jej powierzchnia produkcyjno-magazynowa wyniesie aż 71 000 metrów kwadratowych. - Będzie drugą co do wielkości inwestycją gospodarczą w historii miasta – mówią z dumą czeladzkie władze miasta. Przypominają, że pierwszą była budowa wielkopowierzchniowej galerii handlowej w 1997 roku, czyli M1 przy ul. Będzińskiej 80.

Teraz niedalekim sąsiadem M1 stanie się MLP Czeladź. Pruszkowska Grupa MLP, specjalizująca się budowie i zarządzaniu nowoczesnymi centrami magazynowymi, 15-haktarową działkę przy ul. Będzińskiej kupiła od miasta i prywatnych właścicieli. W piątek po południu, w czeladzkim Muzeum „Saturn” przedstawiciele inwestora podpiszą umowę na budowę hali. - Pracę w tym obiekcie będzie mogło znaleźć nawet tysiąc osób – mówi Tomasz Michałek z biura prasowego Urzędu Miasta w Czeladzi.

Z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że w nowej hali funkcjonować będzie m.in. Makro Cash&Carry, zajmie ok. 10 proc. powierzchni. Wśród innych najemców pojawić ma się też Piotr i Paweł, DHL i księgarnia Matras.