Czytasz: W czasie biegania wpadli do stawu

W czasie biegania wpadli do stawu

Strażacy ruszyli na pomoc nastolatkom, którzy nie potrafili sami wydostać się ze zbiornika.

Dyżurny zabrzańskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w rejonie kompleksu leśnego przy ulicy Czołgistów, dwóch nastolatków wpadło do stawu. Chłopcy nie potrafili sami wydostać się ze zbiornika. Na miejsce skierowani zostali policyjni wywiadowcy, a także zabrzańscy strażacy i karetka pogotowia. Pierwsi na miejsce dotarli strażacy, którzy wyciągnęli 17-latków na brzeg stawu.

Jak się okazało, w tym dniu chłopcy poszli pobiegać. W pewnym momencie jeden z nich poślizgnął się i wpadł do zbiornika. Kolega próbował pomóc mu wyjść. Niestety sam wpadł do wody. Niska temperatura wody i powietrza spowodowała szybkie wychłodzenie organizmów. Nastolatkowie nie potrafili sami wyjść ze zbiornika. Na szczęście jeden z nich zdążył zaalarmować swoją matkę, która natychmiast powiadomiła służby. Nastolatkowie zostali przewiezieni do szpitala, gdzie podjęto decyzję o ich hospitalizacji. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zabrzańscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że na terenach leśnych ciągle zalega śnieg i nie zawsze widoczne są małe zbiorniki wodne. Sobotnia sytuacja pokazuje, że niska temperatura wody nawet w niewielkim zbiorniku i oblodzony brzeg może stanowić poważne zagrożenie dla osoby, która do niego wpadnie. 

Czytaj więcej