Czytasz: W Cieszynie będzie się działo. Co nas czeka?

W Cieszynie będzie się działo. Co nas czeka?

Pokaz sztucznych ogni, spotkania, koncerty. Zobaczcie, co czeka nas w Cieszynie w najbliższych dniach.

Sny o zwycięstwie

Już 29 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Mateuszem Ligockim i koncert w wykonaniu Grzegorza Majzel.

Ideą przedsięwzięcia jest wsparcie Mateusza Ligockiego w walce o nominację olimpijską do przyszłorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang. Utalentowany snowboardzista opowie o przebiegu swojej dotychczasowej kariery oraz o aspiracjach sportowych i planach na przyszłość. Spotkaniu towarzyszyć będzie koncert w wykonaniu Grzegorza Majzel. Wstęp wolny.
Pieśni Viktora Ullmanna

Austriackie Forum Kultury wraz z Towarzystwem Polsko-Austriackim Warszawa-Cieszyna zapraszają na Koncert Jubileuszowy z okazji: 120-lecia urodzin Victora Ullmanna, 30-lecia Towarzystwa Polsko-Austriackiego Oddział w Cieszynie i 100-lecia powstania Republiki Austrii. Pieśni Viktora Ullmanna zabrzmią w wykonaniu Michała Janickiego (Polska, baryton) oraz pianisty Lecha Napierały (Austria). Koncert odbędzie się 18 stycznia 2018 r. o godz. 17:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. J. Paderewskiego w Cieszynie na Zamku. Koncert jest współfinansowany przez Miasto Cieszyn i Powiat Cieszyński. Wydarzenie objął honorowym patronatem Konsulat Republiki Austrii w Katowicach.


Noworoczny pokaz sztucznych ogni
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Cieszyna i gości na Noworoczny Pokaz Sztucznych Ogni, który rozbłyśnie nad brzegami Olzy 1 stycznia 2018 r. o godz. 17.00.6 stycznia, godz. 13.00 Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2018 roku, pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami.
W Cieszynie w ramach Orszaku Trzech Króli odbędzie się:
- pokłon Trzech Króli,
- wspólne kolędowanie,
- konkurs dla dzieci na najpiękniejszy strój orszakowy,
- koncert kolęd w wykonaniu Estrady Ludowej Czantoria (godz. 14.00 Kościół pw. św. Marii Magdaleny).

Czytaj więcej