Czytasz: W Chorzowie działa Dzienny Dom Senior+ [ZDJĘCIA]

W Chorzowie działa Dzienny Dom Senior+ [ZDJĘCIA]

Oprócz spędzenia wolnego czasu seniorzy będą też mogli liczyć na opiekę prozdrowotną i ciepły posiłek.

W mieście działają już: program Chorzów 60+, Chorzowskie Akademie Seniora i Centrum Informacji Senioralnej. Teraz oferta dedykowana dla "młodych z wyboru" rozszerzyła się o Dzienny Dom Senior+. 35 chorzowskich seniorów korzysta tam z bogatej oferty zajęć rekreacyjnych, kulturalnych i edukacyjnych.

- To kolejna już propozycja dla seniorów w Chorzowie. Ta grupa stanowi 20% mieszkańców Chorzowa. Są dla nas bardzo ważni - podkreśla Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa - To rządowy program, ale miasto dołożyło do niego 75 tysięcy złotych.

Utworzenie placówki kosztowało 375 tysięcy złotych. 300 tysięcy pochodziło z budżetu państwa. Dzięki tym pieniądzom udało się wyremontować budynek przy ul. Skrajnej 2a, w którym za prowadzenie Dziennego Domu SENIOR+ odpowiadać będzie Caritas Archidiecezji Katowickiej - Ośrodek Święty Florian w Chorzowie.

- Nie ma porównania między tym co było, a tym co jest teraz w tym budynku po tym kompleksowym remoncie. To ogromna zmiana. Chociażby sposób ogrzewania budynku, teraz jest o wiele cieplej - wskazuje Krzysztof Kołodziej, dyrektor Ośrodka Święty Florian w Chorzowie.

Co ważne, oprócz spędzenia wolnego czasu seniorzy będą też mogli liczyć na opiekę prozdrowotną i ciepły posiłek. To wszystko od poniedziałku do piątku pomiędzy 8:00, a 16:00. Kierowaniem osób do Dziennego Domu SENIOR+ zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej w Chorzowie.