Czytasz: W Będzinie otwarto nową Stację Pogotowia Ratunkowego

W Będzinie otwarto nową Stację Pogotowia Ratunkowego

Stacja została przeniesiona z ulicy Sączewskiego. Jest lepiej skomunikowana, przez co dojazd do pacjentów znacznie się skróci.

- Nowa stacja, oprócz lepszych warunków pracy, pozwoli na lepsze poruszanie się karetek i uniknięcie chaosu komunikacyjnego w centrum miasta, zmniejszy uciążliwość dla mieszkańców i co najważniejsze, karetki szybciej dotrą do pacjentów. Dotąd pracowaliśmy w budynku, który nie przystawał do dwudziestego pierwszego wieku, dlatego dziękuję pracownikom za ich cierpliwość – mówił dyrektor rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Będzinie, Marek Jeremicz.

Wartość inwestycji to 1,8 mln zł, z czego 900 tys. to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. W budynku zastosowano najnowocześniejsze technologie w zakresie: rekuperacji ciepła, klimatyzacji i szybkiego wyciągu spalin z powierzchni garażowych. Powierzchnia użytkowa budynku to 413 m2.

- Pogotowie jest zawsze najbliżej pacjentów, a przyjazd karetki to bardzo często akcja ratowania życia, dlatego te zaoszczędzone minuty są niezwykle ważne. Ważny jest również komfort pracy zespołu ratowników, to bardzo istotne, by mogli tu odpocząć w komfortowych warunkach i czekać na kolejne wezwanie. Ta stacja to również dowód na to, że mądrze zmieniamy oblicze naszych miast i wydajemy z głową środki publiczne – przekonywał marszałek Wojciech Saługa.

Zobacz zdjęcia:

Fot. UM Woj. Śląskiego