Silesion.PL

serwis informacyjny

[video] Pokaz dronów w podziękowaniu za pomoc Ukrainie

Drone light show w Chorzowie 4 03 2022

Drone light show w Chorzowie 4 03 2022

Flagi Polski i Ukrainy, symbole pokoju, a także hasło „Nie dla wojny”, które w świetle ostatnich, bardzo dramatycznych wydarzeń, znów stało się aktualne na całym świecie. Takie obrazy ukazały się na niebie w piątkowy wieczór nad Chorzowem. To część wspieranej przez Metropolię inicjatywy, promującej zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz Ukrainy.

W pomoc ofiarom konfliktu włączyła się polska firma Astranate, realizująca świetlne pokazy plenerowe przy użyciu dronów. W partnerstwie z markami takimi jak InPost, wspólnie z Polską Akcją Humanitarną,  podziękowali Polakom za fantastyczną postawę i solidarność w niesieniu pomocy dla Ukrainy.

Zbiórka Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz Ukrainy – LINK

Niebo powinno kojarzyć się z pokojem, z marzeniami, z nadzieję, a nie wywoływać poczucia strachu czy zagrożenia w związku ze spadającymi rakietami – mówi Szymon Łukasik z Astranate.

Chcieliśmy w ten sposób również przyłączyć się do podziękowań wszystkim mieszkańcom Polski i naszej Metropolii, którzy dosłownie otworzyli swoje domy dla osób, które szukają schronienia w naszych miastach – podkreśla Jacek Woźnikowski z Metropolii.

Widowisko na niebie zostało wykonane przy pomocy roju dronów pokazowych. Celem akcji było także zwrócenie uwagi na potrzebę koordynacji działań pomocowych, aby mogły stać się długofalowym wsparciem. Patronat nad wydarzeniem objęła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024