Silesion.PL

serwis informacyjny

Używane samochody, które pomieszczą 3 foteliki dziecięce z tyłu

Volkswagen Touran

Nie tylko w zbliżającym się Dniu Dziecka należy pamiętać o prawidłowym przewożeniu dzieci w samochodzie. Problem pojawia się w sytuacji, gdy mamy więcej dzieci niż dwoje, ponieważ większość aut nie jest na to przygotowanych.

Na rynku wtórnym dostępnych jest wiele samochodów rodzinnych, ale które z nich pomieszczą troje dziecięcych fotelików na tylnym siedzeniu? Eksperci AAA AUTO przejrzeli pod tym kątem aktualne oferty na rynku samochodów używanych i stworzyli ranking najciekawszych propozycji.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nawet 17-latek powinien korzystać z fotelika bezpieczeństwa podczas podróży samochodem, jeśli jego wzrost nie przekracza 150 cm. Zniesiona w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym granica wieku dziecka 12 lat, która zwalniała jego rodziców lub opiekunów z obowiązku przewożenia go w foteliku, obecnie nakłada obowiązek korzystania z niego nawet do osiągnięcia pełnoletności.

„Niektóre samochody mają trzy punkty ISOFIX, a inne tylko dwa na zewnętrznych tylnych siedzeniach, co oznacza, że fotelik dziecięcy na środkowym siedzeniu musi być zabezpieczony pasem bezpieczeństwa. Przy wyborze auta używanego warto pamiętać, że w przypadku systemu mocowania ISOFIX ryzyko nieprawidłowego zamontowania fotelika samochodowego jest mniejsze niż w systemach wykorzystujących samochodowe pasy bezpieczeństwa. Poza łatwością i szybkością instalacji fotelika, system ISOFIX zapewnia stałe połączenie fotelika z autem, co ogranicza siłę oddziałującą na dziecko w przypadku nagłego hamowania. Foteliki dziecięce różnią się rozmiarami, dlatego przed zakupem zawsze należy dokładnie sprawdzić, czy fotelik pasuje do samochodu” – powiedziała Karolína Topolová, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

Eksperci AAA AUTO opracowali listę 10 najczęściej oferowanych do sprzedaży rodzinnych aut na wtórnym rynku, w których na tylnym siedzeniu, lub w środkowym rzędzie pojazdu 7-osobowego, jest miejsce na trzy foteliki samochodowe dla dzieci.

Model
Liczba ofert w maju 2023Mediana ceny (zł)Mediana przebiegu (km)Mediana wieku (lat)
Volkswagen Touran5 68421 000239 07515,1
Citroen Berlingo4 79722 500208 20012,5
Ford S-Max4 65534 000220 00012,0
Citroen C4 Picasso3 07821 350198 00012,0
Peugeot 50082 06934 900174 7599,6
Kia Sorento1 25835 000191 40012,6
Seat Alhambra1 11616 900258 00016,1
Renault Koleos92236 350163 00011,0
Land Rover Discovery53647 900229 37113,8
Citroen SpaceTourer17266 700147 0004,9
Volkswagen Touran miniVolkswagen Touran

Wyposażony w pięć punktów mocowania ISOFIX w drugim i trzecim rzędzie, dzięki czemu pięcioro dzieci może wygodnie siedzieć w fotelikach. Głęboki i szeroki bagażnik z niską krawędzią idealnie nadaje się do załadunku przedmiotów, takich jak wózki dziecięce. Touran uzyskał maksymalną ocenę bezpieczeństwa Euro NCAP.
Citroen Berlingo miniCitroen Berlingo

Można zamontować trzy foteliki dziecięce z tyłu (środkowy rząd w wersjach 7-osobowych), ponieważ każdy pojedynczy fotel jest wyposażony w punkt ISOFIX. Jest to przestronny i praktyczny pojazd z dwojgiem szerokich i bardzo funkcjonalnych drzwi przesuwnych, które zapewniają łatwy dostęp do tylnych siedzeń.
Ford S Max miniFord S-Max

Praktyczne i funkcjonalne 7-miejscowe auto, wyposażone w punkty mocowania fotelika dziecięcego ISOFIX, może pomieścić trzy foteliki dziecięce w środkowym rzędzie siedzeń. Składanie drugiego oraz trzeciego rzędu na płasko jest proste i umożliwia różne konfiguracje siedzeń.
Citroen Grand C4 Picasso miniCitroen Grand C4 Picasso

7-osobowy minivan oferujący najwyższy komfort i stylowy wygląd. Trzy foteliki dziecięce z łatwością mieszczą się w środkowym rzędzie, a jednocześnie są bezpieczne dzięki trzem punktom ISOFIX. Z tyłu przednich siedzeń znajdują się stoliki, które są przydatne podczas długich podróży samochodem. Duża przestrzeń bagażowa gwarantuje, że można zmieścić wszystko, czego się potrzebuje dla trójki dzieci, w tym wózki spacerowe.
Peugeot 5008 miniPeugeot 5008

Stylowy SUV wyposażony w trzy oddzielne siedzenia w drugim rzędzie, każde z mocowaniami ISOFIX i górnymi punktami mocowania, dzięki czemu można wygodnie pomieścić trzy foteliki dziecięce. Jest to pojazd 7-osobowy, dlatego można również używać siedzeń w trzecim rzędzie, jednak nie mają one mocowania ISOFIX, co oznacza, że mogą one być używane tylko z fotelikami dziecięcymi mocowanymi pasami bezpieczeństwa. Jeśli dodatkowe siedzenia w trzecim rzędzie nie są potrzebne, można je wyjąć.
Kia Sorento miniKia Sorento

Bardzo przestronny 7-osobowy samochód z dużą przestrzenią bagażową. Trzy foteliki dziecięce z łatwością mieszczą się w drugim rzędzie siedzeń. Na dwóch zewnętrznych siedzeniach w drugim rzędzie znajdują się punkty mocowania ISOFIX, a na wszystkich trzech siedzeniach w drugim rzędzie znajdują się punkty mocowania górnego paska mocującego. Bagażnik ma praktyczny kształt, a podłoga jest na wysokości otworu bagażnika, co ułatwia ładowanie większych bagaży.Seat Alhambra miniSeat Alhambra

Tradycyjny minivan, w którym z łatwością zmieszczą się trzy foteliki dziecięce w drugim rzędzie, a każde siedzenie ma punkty mocowania ISOFIX. Jeśli ktoś ma więcej niż troje dzieci, mogą one podróżować nawet w trzecim rzędzie, ponieważ tam również zostały zamontowane punkty ISOFIX. Dostęp do tylnych siedzeń jest łatwy dzięki dużym przesuwanym drzwiom, a w bagażniku jest dużo miejsca na bagaż, nawet przy rozłożonych wszystkich siedmiu siedzeniach.
Renault Koleos miniRenault Koleos

5-miejscowy SUV z trzema górnymi punktami mocowania i punktami mocowania ISOFIX na dwóch zewnętrznych tylnych siedzeniach. Trzy foteliki dziecięce zmieszczą się na tylnym siedzeniu, ale środkowy fotelik dziecięcy będzie musiał być zabezpieczony pasem bezpieczeństwa. Dzięki szerokim otworom drzwiowym tylne siedzenia są łatwo dostępne, w celu zamontowania fotelika dziecięcego. Liczne schowki i przesuwany podłokietnik zapewniają wszystkim pasażerom miejsce do przechowywania swoich rzeczy.
Land Rover Discovery miniLand Rover Discovery

7-miejscowy rodzinny SUV z punktami mocowania ISOFIX i górnym pasem mocującym na czterech z pięciu tylnych siedzeń (od wersji SE wzwyż). Trzy foteliki dziecięce mieszczą się w drugim rzędzie siedzeń, jednak tylko dwa zewnętrzne siedzenia mają mocowania ISOFIX. W pojeździe znajduje się wiele schowków, które zaspokoją potrzeby całej rodziny.
Citroen Grand C4 SpaceTourer miniCitroen Grand C4 SpaceTourer

7-osobowy minivan, w którym trzy foteliki dziecięce z łatwością mieszczą się w środkowym rzędzie i są bezpieczne dzięki trzem punktom ISOFIX. Auto wyposażone jest w wiele systemów wspomagających kierowcę i technologie bezpieczeństwa. Duża przestrzeń bagażowa gwarantuje, że można w niej zmieścić wszystko, co potrzebne jest dla rodziny z trójką dzieci.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024