Czytasz: Uważajcie na kieszonkowców!

Uważajcie na kieszonkowców!

Wystarczyła chwila nieuwagi klienta bielskiego centrum handlowego przy ul. Leszczyńskiej, aby łupem złodzieja padł jego portfel, a wraz z nim karta bankomatowa i gotówka.


To nie jedyna kradzież, do której doszło wczoraj w Bielsku-Białej. Z otwartej szafki pracowniczej na terenie prywatnej firmy przy ul. Komorowickiej zginął portfel z dowodem osobistym, kartą płatniczą i pieniędzmi w kwocie 150 zł. W Szczyrku przy ul. Beskidzkiej z kieszeni kurtki mieszkanki tego miasta zniknął telefon komórkowy o wartości 500 zł. Łupem rabusia padł też telefon o wartości 580 zł, który uczennica jednej ze szkół podstawowych pozostawiła w szatni w plecaku.

 Apelujemy o ostrożność!

Ściganie sprawców tych kradzieży jest utrudnione, ponieważ zdarzenie trwa zaledwie chwilę i ofiary zazwyczaj nie są w stanie zapamiętać żadnych istotnych szczegółów. Kieszonkowcy działają najczęściej w kilkuosobowych grupach. Ich łupem padają telefony komórkowe, torebki, saszetki, portfele czy dokumenty. Należy pamiętać,  że działalności kieszonkowców sprzyja tłok. Dlatego w czasie zakupów, zabawy w lokalu, podróżując autobusem czy oczekując na przystanku, zachowajmy szczególną ostrożność. Bądźmy ostrożni szczególnie na targowiskach miejskich, w dużych sklepach i autobusach. W tych miejscach łatwiej złodziejom się ukryć i niepostrzeżenie działać. 

źrodło: www.bielsko.slaska.policja.gov.pl

Czytaj więcej