Czytasz: Uwaga! Zmienia się rozkład jazdy Kolei Śląskich

Uwaga! Zmienia się rozkład jazdy Kolei Śląskich

Wybieracie się w podróż? Uwaga! Od dziś będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Jakie?

W związku z kolejnymi etapami prac remontowo-modernizacyjnych, 12 marca zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich będzie obowiązywać do 10 czerwca.

W nowym rozkładzie z największymi utrudnieniami będą się musieli liczyć pasażerowie linii S4 (Tychy Lodowisko– Katowice – Sosnowiec Główny) oraz osoby podróżujące w relacji Katowice–Rybnik–Wodzisław Śląski–Bohumin.

Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich - jakie zmiany?

- Od 8 maja do 10 czerwca na stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice będą przeprowadzane prace związane z budową przejścia podziemnego i demontażem kładki dla pieszych. Prosimy, by zwrócić szczególną uwagę na oznaczenia dróg dojścia do i z peronów.

- Od 4 maja do 31 maja popołudniowy pociąg z Gliwic (odjazd o godz. 14:10) do Zawiercia na odcinku Gliwice – Katowice będzie kursował w trybie przyspieszonym, zatrzymując się jedynie w Zabrzu, Rudzie Śląskiej i Chorzowie Batorym.

- Pociąg, który wyjeżdża z Lublińca o 13:01 zostanie lepiej dopasowany do potrzeb osób dojeżdżających do pracy w Częstochowie na drugą zmianę. Po korekcie pociąg ten będzie przyjeżdżał do Częstochowy o godzinie 13:32.

- Od 5 do 7 kwietnia oraz od 10 do 12 kwietnia w godz. 9:15 – 19:10 ze względu na ograniczoną przepustowość szlaku pomiędzy Katowicami Ligotą a Tychami część pociągów będzie kursować w skróconej relacji lub z wykorzystaniem zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Katowice–Tychy Lodowisko (bez postojów na stacjach pośrednich).

- Od 12 marca do 25 kwietnia wszystkie pociągi relacji Katowice–Wisła Głębce będą kursować przez stację Chybie. Z tego względu zmianie ulegną godziny przejazdu pociągów w relacji do i z Wisły.

- 24 marca oraz od 27 do 31 marca zmianom ulegnie rozkład jazdy na odcinku Katowice–Orzesze Jaśkowice. Część pociągów będzie kursować trasą okrężną z postojami w Orzeszu Mieście, Łaziskach Średnich i Tychach. Dla pasażerów z pominiętych przystanków pomiędzy Orzeszem Jaśkowicami a Katowicami Piotrowicami zostanie zapewniona zastępcza komunikacja autobusowa.

- W terminie 29 maja – 10 czerwca pociągi jadące z kierunku Rybnika i Wodzisławia Śląskiego do Bohumina będą kończyć bieg w stacji Chałupki. Dla pasażerów jadących do Bohumina zostaną zapewnione dogodne przesiadki na pociągi z Raciborza.

Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładzie jazdy i godzinach odjazdów pociągów można znaleźć na stronie Kolei Śląskich oraz na plakatach dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach.

Czytaj więcej