Czytasz: Uwaga! Zamkną autostradę A4. Wiemy, kiedy

Uwaga! Zamkną autostradę A4. Wiemy, kiedy

Na 20 minut zamknięty będzie przejazd A4 na odcinku między Katowicami a Krakowem. Powód? Instalacja systemu zarządzania ruchem.

Jak informuje operator autostrady, dziś na godziny nocne zaplanowano montaż rygla bramownicy nad dwoma pasami ruchu w okolicach węzła Chrzanów (373 km). Oznacza to, że przejazd A4 w obu kierunkach będzie całkowicie niemożliwy.

- Przez około 20 minut między 3 a 4 w nocy 29 sierpnia – precyzuje spółka Stalexport Autostrada Małopolska.

Informacja ważna dla jadących na lotniska

Jej przedstawicie podkreślają, że takie godziny prac wyznaczono nie bez przyczyny. Wówczas ruch jest najmniejszy. Przestrzegają jednak tych, którzy A4 będą jechać w stronę lotniska w Pyrzowicach lub Balicach. - Muszą wybrać inną trasę – zaznacza spółka.

Będą zwężki. Drogowcy wymieniają nawierzchnię

Ale to nie koniec. W poniedziałek kierowcy będą musieli liczyć się też ze zwężkami. Od godz. 19 do godz. 6 we wtorek zamknięty będzie prawy pas ruchu na odcinku około 100 metrów na jezdni w kierunku do Krakowa za węzłem Chrzanów (km 373). Dodatkowo zaś – w związku z wymianą nawierzchni od godz 23.30 do godz. 5 rano we wtorek drogowcy także zamkną prawy pas ruchu, ale na jezdni w przeciwnym kierunku. W stronę Katowic przed węzłem Chrzanów (km 373).

Czytaj więcej