Czytasz: Uwaga! Wracają upały
Środa i czwartek będą gorące. Ochłodzenie przyjdzie wraz z weekendem.

Na Śląsku, w środę będzie w dzień od 29°C do 31°C, w czwartek i w piątek od 31°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C. 

IMGW informuje, że na przeważającym obszarze Europy pogodę kształtują wyże znad Atlantyku i północno-zachodniej Rosji.

Polska znajduje się w obszarze pomiędzy niżem a wyżem znad Rosji. Na zachodzie kraju zaznacza się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Z południa napływa gorące powietrze zwrotnikowe, jedynie nad krańce zachodnie po przejściu frontu zacznie napływać nieco chłodniejsza, polarna, morska masa powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1003 hPa i będzie rosnąć.

Środa będzie gorąca

W środę w zachodniej części kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i opady deszczu, przemieszczające się z zachodu na północny wschód, możliwe również słabe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22 – 26 st. C na wybrzeżu i Pomorzu, do około 30 st. C w centrum i 32 st. C miejscami na południowym wschodzie.

W czwartek mogą pojawić się burze

W czwartek na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu i burze, miejscami gwałtowne i z gradem. W czasie burz, zwłaszcza w pasie od Pomorza wschodniego i Warmii po Śląsk, wysokość opadu do 40 mm. Temperatura maksymalna od 21 – 26 st. C na wybrzeżu i Pomorzu, do około 33 st. C w centrum, i 36 st. C lokalnie na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 90 km/h, a wysoko w górach do 70 km/h.

Czytaj więcej