Czytasz: Uwaga! Wizz Air zmienia zasady odpraw on line i kupowania biletów

Uwaga! Wizz Air zmienia zasady odpraw on line i kupowania biletów

Nie mieścisz się na jednym siedzeniu? Musisz kupić drugi bilet!

Węgierska linia, która zadomowiła się w Pyrzowicach, zmieniła zasady odprawy online i kupowania biletów. Jeśli wybierasz się w podróż, koniecznie przeczytaj. Od 15 sierpnia nie można już bowiem odprawiać się Wizz Airem wcześniej niż 48 godzin przed lotem. Chyba że zdecydujemy się na wykupienie miejsca na pokładzie. W zamian linia uruchomiła możliwość blokowania ceny biletów - informuje fly4free.pl

Do tej pory w Wizz Air można było przejść odprawę online do 30 dni przed zarezerwowanym lotem. To pozwalało załatwić formalności na długo przed planowaną podróżą, co miało szczególne znaczenie w drodze powrotnej.

Nowe zasady obowiązują dla rezerwacji dokonanych od 15 sierpnia. Na mamy więc tylko 48 godzin, jeśli nie zdecydowaliśmy się na płatny wybór miejsca na pokładzie. Jeśli wykupimy miejsce, wciąż możemy się odprawić 30 dni przed lotem.

Jeśli kupiliście bilety przed 15 sierpnia, dalej możecie odprawiać się na loty starym trybem.

Dzięki dotychczasowym zasadom można było odprawić się w dwie strony jeszcze przed wyjazdem i mieć problem z głowy. Teraz taka możliwość będzie istniała tylko w trakcie podróży trwających nie dłużej niż 15 dni lub jeśli zdecydujemy się wykupić miejsce.

„W przypadku lotów powrotnych, na które nie wykupiono miejsc, odprawa na lot powrotny będzie dostępna wtedy, kiedy odprawa na lot do miejsca docelowego, ale maksymalnie 15 dni przed wylotem" – czytamy na stronie Wizz Aira.

Od 16 sierpnia pasażerowie mają możliwość zablokowania ceny biletu na 48 godzin. Usługa fare lock zabezpiecza aktualną cenę na następne dwie doby. Gwarantuje też, że „zarezerwowane” bilety nie zostaną sprzedane. Blokada ceny kosztuje 13 zł od każdego pasażera.

Opcja jest dostępna dla wszystkich rodzajów taryf, pod warunkiem, że kupujemy bilety minimum 7 dni przed datą lotu. 

To jednak nie koniec zmian w Wizz Air. Na stronie internetowej przewoźnika można przeczytać, że "Pasażerowie, którzy z jakiegokolwiek powodu nie mieszczą się na jednym miejscu, muszą wykupić miejsce dodatkowe w cenie miejsca dla osoby dorosłej".

 Jak myślicie, z jakiego powodu człowiek nie mieści się na jednym miejscu?