Czytasz: Uwaga! Nie będą jeździły tramwaje do Brynowa

Uwaga! Nie będą jeździły tramwaje do Brynowa

Sprawdźcie, jak zmieni się komunikacja tramwajowa w najbliższy weekend.

W związku z remontem i modernizacją wiaduktu kolejowego nad ulicą św. Jana od piątku, 3 listopada do poniedziałku rano, 6 listopada nie będą jeździły tramwaje pomiędzy centrum Katowic a Brynowem.

Będą modernizować też na Brynowie

Prowadzone będą też prace związane z modernizacją dwóch przejazdów drogowo-tramwajowych na skrzyżowaniach ul. Kościuszki z ul. Drozdów i z ul. Zgrzebnioka. Modernizacja polegać będzie na usunięciu wyeksploatowanych szyn i nawierzchni przejazdów oraz ułożeniu nowych płyt torowych, w których zamontowane zostaną szyny. Przeprowadzone prace znacząco poprawią komfort podróżujących samochodami oraz bezpieczeństwo ruchu i przepustowość skrzyżowań na styku ruchu tramwajowego z ruchem samochodowym.

Jednocześnie, Zakład Torów i Sieci spółki Tramwaje Śląskie S.A., wykorzysta przerwę w ruchu tramwajowym na przeprowadzenie prac sieciowych, polegających na wymianie liny nośnej sieci trakcyjnej w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Ceglaną. 

Jakie będą zmiany w komunikacji?

W związku z tymi pracami, od piątku, 3 listopada od godz. 6 do poniedziałku, 6 listopada do godz. 4 rano nastąpi zmiana organizacji ruchu tramwajowego na liniach nr 1, 6, 11, 14, 16, 19, 23 i 36:


Linia nr 1 Kursować będzie na trasie: Gliwice Zajezdnia – Chorzów Batory Zajezdnia (przez Chebzie pętla – Katowice Rynek – Katowice Plac Wolności) według specjalnego rozkładu jazdy,
Linia nr 6 Kursować będzie na trasie: Bytom Szkoła Medyczna – Katowice Plac Wolności według specjalnego rozkładu jazdy,
Linia nr 13 Kursować będzie na trasie: Siemianowice plac Skargi – Katowice Plac Wolności według specjalnego rozkładu jazdy,
Linia nr 14 Kursować będzie na trasie: Mysłowice Dworzec PKP – Katowice Plac Wolności według specjalnego rozkładu jazdy,
Linia nr 16 Kursować będzie na trasie Katowice Plac Alfreda – Katowice Plac Wolności według specjalnego rozkładu jazd,
Linia nr 19 Kursować będzie na trasie Stroszek Zajezdnia – Katowice Plac Wolności według specjalnego rozkładu jazdy

Linie nr 11, 36 i 43 zostają zawieszone.

W tym czasie zostanie uruchomiona zostanie linia nr 31, która kursować będzie na trasie Chebzie Pętla – Katowice Słoneczna Pętla przez przystanek Katowice Spodek.

Dodatkowo na trasie Katowice Brynów Pętla (Kościuszki) – Katowice Dworzec PKP (stanowisko nr 9) zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza T-16.

Czytaj więcej