Czytasz: Uwaga na pożyczki przez sms

Uwaga na pożyczki przez sms

Policja ostrzega przed oszustem z Rybnika. Oficjalny komunikat wydał też Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

Weź pożyczkę TERAZ! Wypełnij formularz bez zaświadczeń i wychodzenia z domu! Pieniądze na koncie nawet po godzinie – bez poręczycieli i zbędnych formalności.

W swoim komunikacie Urząd Ochrony Konkurecji i Konsumentów przytacza informację ze strony Roberta Kałuży, prowadzącego działalność pod nazwą IP Group. Urząd przestrzega, że takie hasła zachęcają konsumentów do skorzystania z oferty.

Na stronach internetowych pojawiają się ogłoszenia o szybkich pożyczkach. Każdy, dzięki specjalnym kalkulatorom, może od razu obliczyć na jaką pożyczkę może liczyć. Potem trzeba wysłać SMS, albo zrobić przelew, co kosztuje około 30 złotych. I to w zasadzie tyle. Według zapewnień nieuczciwego przedsiębiorcy, następnie trzeba już tylko czekać na pieniądze. Według UOKiK, po dokonaniu wpłaty, nikt pożyczki nie udziela. 

Przedsiębiorca z Rybnika prowadzi strony w internecie pod bardzo różnymi adresami, reklamując się jako firma pożyczkowa.

Do tej pory zablokowano już około 40 stron internetowych, na których pojawiły się oferty. Cały czas jednak mogą pojawiać się nowe. Dlatego UOKiK rozpoczął postępowanie przeciwko mężczyźnie, który takie pożyczki proponuje. Sprawą zajmuje się też policja w Rybniku, która prosi o kontakt osoby, które zostały w ten sposób oszukane.

 

Czytaj więcej