Czytasz: Uwaga na pigułki ecstasy z logiem IKEA

Uwaga na pigułki ecstasy z logiem IKEA

Wg mediów tabletki miały doprowadzić do śmierci 18-latka w Wielkiej Brytanii.

Pamiętacie zamieszanie z torbą IKEA? Najpierw gruchnęła wieść o tym, że ma zostać wycofana ze sprzedaży, później okazało się, że firma ma zupełnie inne zamiary, a dodatkowo wprowadzi nowe modele. Na fali wzrostu popularności niebiesko-żółtej torby FRAKTA pojawiła się moda na wszelakie przeróbki - z torby IKEA wykonywano m.in. majtki czy czapki.

W międzyczasie łudząco podobną torbę zaprezentowała słynna Balenciaga. Szaleństwo wokół IKEI na tym się nie kończy, tym razem przybrało jednak niebezpieczną formę.

Tabletki ecstasy z logiem IKEA

Jak poinformowało BBC, poważnym problemem w Wielkiej Brytanii stały się tabletki ecstasy z logiem IKEA. Po spożyciu żółto-niebieskich pigułek kilka osób miało wylądować w szpitalach.

Wg lokalnych mediów tabletki miały doprowadzić także do śmierci 18-latka na wyspie Jersey. W okolicach St. Helier zatrzymano trzy osoby ze znaczną ilością tego narkotyku.

Angielski National Institute on Drug Abuse utrzymuje, że popularność tabletek ecstasy wzrosła w ostatnich latach. Często są wykorzystywane podczas wszelakich imprez, zwłaszcza muzycznych, gdyż ich spożycie potęguje doznania i wprowadza w stan euforii. Po drugiej stronie mamy skutki uboczne - spożycie tabletek ecstasy może powodować napady padaczkowe, odwodnienie, ataki paniki, niewydolność serca i niewydolność nerek. 

Czytaj więcej