Czytasz: Uwaga, na drogach może być ślisko. IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Uwaga, na drogach może być ślisko. IMGW ostrzega przed oblodzeniem

W porannej drodze do pracy zachowajcie szczególną ostrożność. Miejscami może być ślisko.

Synoptycy z Instytutu i Meteorologii Wodnej ostrzegają przed oblodzeniem.

– Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -6°C do -3°C temperatura minimalna gruntu około -6°C. – informują meteorolodzy.

 Komunikat obowiązuje w całym województwie śląskim. Ostrzeżenie ma pierwszy, najniższy stopień zagrożenia.

– Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. – ostrzega IMGW.

Pogoda na wtorek (4 lutego) w woj. śląskim

Jak informują meteorolodzy, we wtorek nie powinniśmy spodziewać się już tak pięknych i zimowych widoków jak w poniedziałek. Przez cały dzień najprawdopodniej nie pojawią się opady śniegu, a w ciągu dnia możemy nawet liczyć na delikatne rozpogodzenia. Temperatura będzie oscylować między delikatną temperaturą minusową, a dwoma stopniami na plusie.