Czytasz: Uwaga na burze! Alert wciąż obowiązuje

Uwaga na burze! Alert wciąż obowiązuje

Znów może zagrzmieć ostrzegają synoptycy. Możliwy tez grad.

Nad Polską przechodzi front atmosferyczny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty meteorologiczne.

Po wczorajszych gwałtownych burzach w naszym województwie liczone są straty. Nawałnica zrywała dachy, wyrywała drzewa z konarami, zerwane zostały linie energetyczne.  NAWAŁNICE ZABIŁY CZTERY OSOBY

Dla naszego województwa przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami dochodzącymi do 25 l/mkw. oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie możliwy grad. Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj do godziny 22.

 

 

Pogoda na niedzielę

Na północnym wschodzie i południu kraju wystąpią bardzo niewielkie - bo do 5 l/mkw - opady. Pogoda dopisze na terenie niemal całego kraju, jedynie na północnym wschodzie oraz południu kraju zachmurzy się i popada. Termometry wskażą maksymalnie od 20 st. C na Wybrzeżu przez 25 st. C w centrum kraju do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje łagodny i słaby wiatr północno-zachodni.

Poniedziałek znów burzowy


Na północnym-wschodzie kraju będzie pogodnie, lecz na pozostałym obszarze niebo zajdzie chmurami i wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze z gradem. Burze miejscami będą gwałtowne z ulewami dochodzącymi do 50 l/mkw.

Temperatura maksymalna w kraju osiągnie od 23 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim przez 29 st. C w centrum kraju do 32 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany wiatr południowo-wschodni, okresami przybierze na sile: w porywach do 70 kilometrów na godzinę na Wybrzeżu oraz - w burzach - o prędkości w przedziale od 80 do 100 km/h.

 

Poczytaj więcej o

Czytaj więcej