Czytasz: Uwaga! Dzisiaj burze i grad!

Uwaga! Dzisiaj burze i grad!

Prognoza pogody na 31 maja i 1 czerwca

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże, jedynie Wyspy Brytyjskie, basen Morza Śródziemnego oraz centralna Rosja są pod wpływem wyżów. Polska jest w zasięgu niżu znad Bałtyku, stopniowo przemieszczającym się na wschód. Z centrum na południowy wschód kraju przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym stopniowo napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie zastępujące zalegające dotychczas powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

Pogoda 31 maja

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu, a na obszarze województwa podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz na południu lubelskiego i śląskiego także burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. na północy do 24 st. na południu, a na południowym wschodzie do 27 st. W pasie dzielnic centralnych od 20 do 24 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wschodnim wybrzeżu okresami silny i bardzo silny (od 35 do 50 km/h), zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru do 60 km/h, na północy do 70 km/h, a na wschodnim wybrzeżu i w czasie burz do 80 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północnym zachodzie oraz na południu możliwe niewielkie przelotne opady deszczu, stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 9 do 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

Pogoda 1 czerwca

W czwartek na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym wschodzie, Kujawach i wschodnim Pomorzu zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. na północnym wschodzie, około 19 st. w centrum, do 24 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, zachodni i północno-zachodni. Na wschodnim Pomorzu i na północnym wschodzie wiatr porywisty.

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu lub burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, zachodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Czytaj więcej