Czytasz: Uwaga! Może zagrzmieć
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o gwałtownych burzach.

Mimo pogodnej aury za oknem, pogoda może nas jeszcze zaskoczyć.

Od południa do godz. 22:00 w rejonie Beskidu Śląskiego i Żywieckiego mogą pojawić się deszcze. IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. W niektórych rejonach może wystąpić również grad.

PROGNOZA POGODY, WTOREK 27 CZERWCA

We wtorek na południu Polski zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Przewidywana wysokość opadów do 30 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20 st.C na północnym wschodzie kraju do 23 st.C w centrum i do 27 st.C na południu, w rejonach podgórskich od 23 st.C do 25 st.C. Nad morzem temperatura od 17 st.C do 20 st.C. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu miejscami umiarkowany, północny. W burzach wiatr w porywach do 65 km/h, z kierunków zmieniających się.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalne burze, głównie na południowym zachodzie i w centrum Polski. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm. Temperatura minimalna od 8 st.C na północnym wschodzie kraju do 14 st.C w centrum i do 20 st.C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W burzach wiatr w porywach do 65 km/h, z kierunków zmieniających się.

Czytaj więcej