Czytasz: Uwaga! Wieje halny [aktualizacja]
Jaka będzie pogoda w niedzielę i poniedziałek?

Jak informuje IMGW, Polska jest pod wpływem niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Irlandii nad Morze Północne, tylko południowy wschód kraju pozostaje jeszcze w obszarze słabego klina wyżowego. Wieczorem nad południowy zachód kraju nasunie się strefa frontu ciepłego.

W niedzielę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie i południu miejscami rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0 do 2 st., w kotlinach górskich lokalnie -2 st.

W Katowicach temperatura wyniesie 1 st. C.

RSO wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h, z kierunków południowych. Powieje też w Beskidach. Tam siła wiatru może osiągnąć 50 km/h do 60 km/h, z porywami do 115 km/h, z kierunków południowych.

Szczególne ostrzeżenie dotyczy silnego wiatru od 10 grudnia od godz. 19:30 do godz. 10:00  we wtorek 12 grudnia 2017 roku.
Wiatr może wtedy wiać z prędkością od 70 km/h do 80
km/h, z porywami do 140 km/h, z południa. Znaczy się, powieje halny.


Na początku przyszłego tygodnia przyjdzie ocieplenie. W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura w Katowicach sięgnie nawet 8 st. C. Nadal będzie wietrznie.

Czytaj więcej