Czytasz: Kradną na potęgę. Szlak Śląskiej Godki stracił kolejną figurkę

Kradną na potęgę. Szlak Śląskiej Godki stracił kolejną figurkę

Utopek skradziony.

Ledwo co skradziono Gelda, jedną z figurek Szlaku Śląskiej Godki w Katowicach, a już nie ma kolejnej. Tym razem łupem złodziei padł Utopek. Oba zdarzenia miały miejsce w maju. Geld wzorowany na postaci Karola Goduli stał na katowickim rynku. W tamtym przypadku udało się złapać sprawców kradzieży (figurka została odpiłowana od podstawki), a także pasera. Figurkę znaleziono w punkcie skupu złomu.

Utopek siedział z kolei na brzegu sztucznej Rawy. Także tam ostała się jedynie podstawka i otwory, a sama figurka zniknęła. Do kradzieży doszło najprawdopodobniej w nocy z piątku na sobotę.

Szlak Śląskiej Godki

Katowicki Szlak Śląskiej Godki został zainaugurowany we wrześniu ubiegłego roku. Wyznaczają go fantastyczne postaci śląskiej kultury, ich figurki, rozmieszczone w różnych punktach Katowicach, zostały zaprojektowane w atrakcyjny i nowoczesny sposób, przy pomocy technologii druku 3d. W przyszłości planuje się wydłużenie Szlaku. 

Katowicki Szlak Ślonski Godki można zwiedzać z mapkami dostępnymi w Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku 13 oraz niektórych lokalach gastronomicznych i sklepach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu: www.szlakgodki.eu.   

 Szlak Śląskiej Godki w Katowicach: