Czytasz: 17-latek utonął w Stargańcu. Znaleziono ciało [AKTUALIZACJA]

17-latek utonął w Stargańcu. Znaleziono ciało [AKTUALIZACJA]

Tragiczny początek lata. Nastolatek po spożyciu alkoholu postanowił z kolegami popływać w Jeziorze Starganiec, nagle jednak zniknął.

Aktualizacja 21:25

Akcja poszukiwawcza została zakończona. Strażacy odnaleźli ciało 17-latka. Chłopak utonął w jeziorze Starganiec.

Ciało 17-latka znaleziono po godz. 20.00. - Znaleźli je strażacy z Krakowa wykorzystujący w poszukiwaniach sonar - informuje sierż.szt. Aleksandra Helios z Komendy Miejskiej Policji w Mikołowie.

AKTUALIZACJA 13:50

Bez przerwy trwają poszukiwania 17-latka. Jak poinformowała sierż. szt. Aleksandra Helios z mikołowskiej policji, zaprzestano przeczesywania okolicznych lasów. Płetwonurkowie badają zbiornik.

- Cały czas mamy nadzieję, że chłopak się odnajdzie. Sprawdzamy również inne wersje wydarzeń - dodaje policjantka.


W środę wieczorem grupa czterech nastolatków z Rudy Śląskiej postanowiła spędzić Noc Świętojańską nad Jeziorem Starganiec koło Mikołowa. Chłopcy postanowili napić się alkoholu oraz wykąpać w zbiorniku. Niestety podczas kąpieli jeden z nich zaginął. Początkowo nastolatkowie szukali chłopaka na własną rękę, jednak po bezskutecznej akcji, postanowili wezwać policję.

BŁYSKAWICZNE POSZUKIWANIA

Błyskawicznie w akcję poszukiwawczą włączyły się cztery zastępy straży pożarnej z Mikołowa, zastęp OSP Gostyń z pontonem, grupa ratownictwa wodnego z Bytomia, grupa poszukiwawczo-ratownicza z Jastrzębia Zdroju, Dąbrówki Małej oraz funkcjonariusze policji z Mikołowa oraz Katowic.

NASTOLATEK NADAL NIEODNALEZIONY

Akcja poszukiwawcza trwała w środę do późnych godzin nocnych. Jak podaje sierż.szt. Aleksandra Helios z Komendy Miejskiej Policji w Mikołowie, poszukiwania zostały przerwane z uwagi na bezpieczeństwo osób, które prowadziły akcję. Wznowiona została we czwartek o piątej rano. Nastolatek nadal jest poszukiwany.

- Pech polega na tym, że prawdopodobnie zaginiony nie potrafił pływać - dodaje sierż.szt. Aleksandra Helios.

Czytaj więcej