Silesion.PL

serwis informacyjny

Usługi DDD dla firm – jakie zabiegi pozwolą Ci zadbać o higienę i bezpieczeństwo w miejscu pracy?

Zabiegi DDD często przeprowadza się na terenie gospodarstw rolnych, magazynów z żywnością, restauracji, hoteli. Dbałość o dobre warunki sanitarne jest powinnością pracodawców, która jest kontrolowana przez państwowe organy. Jakie zabiegi wykonuje się najczęściej?

Czym są usługi DDD?

Usługi DDD pomagają zapewnić bezpieczeństwo, higienę i komfort w miejscu pracy. Skrót DDD wziął się od pierwszych liter trzech podstawowych zabiegów:

  • deratyzacji – polegającej na pozbyciu się uciążliwych gryzoni, najczęściej szczurów, ale też myszy;
  • dezynsekcji – polegającej na likwidacji gniazd os, szerszeni, pozbyciu się mrówek, karaluchów, pluskiew i innych insektów;
  • dezynfekcji – mającej na celu wyeliminowanie bakterii, grzybów i wirusów.

Każdy z tych zabiegów przeprowadza z wykorzystaniem indywidualnie dobranej metody w zależności od skali problemu i miejsca.

Deratyzacja dla firm – co warto wiedzieć?

Deratyzację przeprowadza się przy użyciu metod mechanicznych, czyli pułapek oraz chemicznych, czyli trutki. Gryzonie są sprawcami wielu szkód – mogą przegryzać kable, zanieczyszczać i otoczenie i żywność odchodami i przenosić groźne choroby, jak dżuma, czy wścieklizna.

Problem ze szczurami i myszami może nasilić się jesienią i zimą, gdy szukają ciepłego schronienia. Poza tym przyciąga je przede wszystkim pożywienie – dlatego na inwazję gryzoni najbardziej narażone są wszelkie przedsiębiorstwa związane z przechowywaniem i przetwórstwem żywności, a także gospodarstwa rolne.

W Polsce jest około 75 tys. placówek gastronomicznych – w takich miejscach szczególnie powinno się zadbać o dobre warunki sanitarne, z uwagi na kontrole Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Podobnie w gospodarstwach rolnych, które są również pod nadzorem Głównego Inspektoratu Weterynarii. To wystarczający powód, by skorzystać z usług DDD – na polskim rynku świadczy je Patron Pest.

Dezynsekcja i dezynfekcja chemiczna dla firm

Problem z insektami może pojawić się wszędzie, także w placówkach publicznych, biurach i hotelach – warto widzieć, że w Polsce ich ponad 1,5 tys. W takich miejscach częstym problemem są uciążliwe pluskwy, a samodzielnie pozbycie się tych owadów jest bardzo trudne. Dezynsekcję przeprowadza się z wykorzystaniem środków owadobójczych, które mogą być aplikowane w formie żelu, oprysków oraz mgły.

Dezynsekcję i dezynfekcję czasem się łączy, co zapewnia lepszy efekt. Poza tym dezynfekcja może być bardzo przydatna w ramach działań profilaktycznych – zwłaszcza w miejscach, w których przebywa wiele osób, co sprzyja przenoszeniu wirusów i bakterii, czyli np. w spa czy na basenie.

Dlaczego warto zaufać specjalistom?

Problem z insektami czy gryzoniami pojawia się nagle i rozwija szybko. Często trudno się go pozbyć, bo szkodniki uodparniają się na środki owadobójcze dostępne w zwykłych sklepach. W takich sytuacjach należy podejmować zdecydowane kroki, najlepiej wezwać specjalistów z firmy DDD.

Warto skorzystać z usługi deratyzacji, dezynfekcji czy dezynsekcji, bo w ten sposób dbamy o bezpieczeństwo i komfort pracowników, ale także o dobre imię firmy. Ślady obecności insektów lub gryzoni nie są dla niej dobrą wizytówką.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023