Czytasz: Usiłował przekupić policjantów

Usiłował przekupić policjantów

Do zatrzymania mężczyzny doszło wczoraj w centrum Zabrza.

Do zatrzymania mężczyzny doszło wczoraj w centrum Zabrza. Policjanci z II komisariatu otrzymali informację od mieszkanki naszego miasta, że młody nietrzeźwy mężczyzna usiłuje odjechać swoim samochodem. Mundurowi natychmiast podjęli wezwanie i zatrzymali kierującego oplem do kontroli na ulicy Jagiellońskiej. W trakcie kontroli okazało się, że 19-latek jest kompletnie pijany. Odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie.

Nie posiadał prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego ani obowiązkowego ubezpieczenia OC. W trakcie czynności mężczyzna zwrócił się do policjantów, aby odstąpili od czynności służbowych. Tłumaczył, że nie może być karany, bo jest uczniem szkoły o profilu mundurowym i kiedyś chce zostać policjantem. Za tę „drobną przysługę” chciał przekazać 10 tys. zł, które miało być przywiezione przez jego rodziców.

Policjanci ostrzegli 19-latka, że propozycja mężczyzny jest przestępstwem korupcyjnym. Pomimo tego, mężczyzna jeszcze kilkakrotnie ponawiał propozycję, stając się coraz bardzie agresywnym. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie trzeźwości wskazało, że zatrzymany miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Za popełnienie przestępstwa korupcyjnego, a także jazdę w stanie nietrzeźwość zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.