Czytasz: Usiądź z nami, czyli interaktywny wigilijny stół [Zobacz przepisy]

Usiądź z nami, czyli interaktywny wigilijny stół [Zobacz przepisy]

Zobacz przepisy na tradycyjne dania wigilijne, które na pewno zagoszczą na Waszym świątecznym stole.

Na wigilijnym polskim stole nie może zabraknąć tradycyjnych potraw.  I nie zabraknie. Ile ich będzie? Dawniej wierzono, że na stole powinna być nieparzysta liczba dań. To miało przynieść szczęście. Z czasem tradycja uległa zmianie. Dziś na wigilijną ucztę szukuje się 12 dań. Dlaczego właśnie 12?

12 potraw wigilijnych. Skąd to się wzięło?

Ma to symbolizować liczbę apostołów, którzy razem z Jezusem zasiadali do ostatniej wieczerzy. Ta liczba symbolizuje także bogactwo. Żeby więc zapewnić sobie powodzenie w nadchodzącym nowym roku, należy spróbować właśnie 12 wigilijnych potraw.

Święta to również czas dla łasuchów. Nareszcie mamy czas, by razem zasiąść do stołu. Przygotowaliśmy dla Was 12 niezbędnych przepisów, które musicie poznać, zanim zaczniecie przygotowywać się do świątecznego gotowania. 

Usiądźcie przy naszym interaktywnym świątecznym stole i rozgośćcie się.

Klikajcie w widoczną na stole wybraną przez Was potrawę i zobaczcie, jakie przepisy kryją się pod nią.

12 wigilijnych potraw. Zobaczcie nasze przepisy

Mamy dla Was m.in. zupy, kompot z suszu czy śląską moczkę. Najlepiej oglądajcie nasz projekt w trybie pełnoekranowym! Zapraszamy do wspólnego gotowania. A jeśli zechcecie podzielić się z nami Waszymi sprawdzonymi przepisami, mogą być teksty, zdjęcia lub wideo, piszcie na kontakt@silesion.pl. Dołożymy je do naszych przepisów i razem przygotujemy te Święta.

 

 

 

Czytaj więcej