Czytasz: Groźne burze! 12 tys. osób bez prądu!

Groźne burze! 12 tys. osób bez prądu!

Czwartek ze skrajną pogodą. Będzie upalnie i burzowo.

Silne burze od rana. Po południu grad.

Tylko od rana służby informują o kilkadziesięciu interwencjach strażaków w województwie śląskim. Głównie w powiecie lublinieckim, częstochowskim i kłobuckim. Strażacy są wzywani do połamanych drzew. Gasili też pożar wywołany uderzeniem pioruna. Wyładowania uszkodziły sieć przesyłową. Bez prądu było 12 tysięcy mieszkańców powiatów gliwickiego, mikołowskiego, pszczyńskiego i tarnogórskiego. 

Skutki porannej nawałnicy odczuli przede wszystkim mieszkańcy północnej części województwa. W powiecie lublinieckim strażacy otrzymali zgłoszenia o ośmiu powalonych i połamanych drzewach. W Lubecku wiatr zepchnął ciężarówkę do rowu, a w miejscowości Molna od pioruna stanęła w ogniu stodoła.

W powiecie częstochowskim wiatr połamał pięć drzew, powodując utrudnienia w komunikacji. W Blachowni zerwane zostało poszycie jednego z dachów. W powiecie kłobuckim powalonych zostało co najmniej 12 drzew. W miejscowości Waleńczów wiatr zerwał dachy domu mieszkalnego i zabudowań gospodarczych. Podobne szkody zanotowano w Bytomiu, gdzie w dzielnicy Miechowice powalone zostały cztery drzewa, zerwane zostało też poszycie dachu.

Z informacji śląskich energetyków wynika, że ostatnie zjawiska pogodowe i awarie pozbawiły prądu ok. 12 tys. odbiorców w regionie –  W nocy udało się przywrócić dostawy energii, ostatni odbiorcy powinni mieć prąd w czwartek rano.

POgoda w czwartek

Jak informuje IMGW, w czwartek przez województwo śląskie przejdą chmury burzowe. Przelotne opady mogą miejscami zamieniać się w gwałtowne burze z opadami gradu. Jednocześnie temperatura osiągnie do 36°C. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany. W czasie burz porywy do 90 km/h.

Łowcy burz wskazują, że w związku "z możliwością rozwoju izolowanych superkomórek burzowych", drugi stopień zagrożenia obejmie połowę województwa śląskiego.

                                         ZOBACZ AKTUALIZACJĘ :

                                           http://www.radareu.cz/

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 21°C. Wiatr wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

POGODA W PIĄTEK

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna do 24°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany.
 

Czytaj więcej