Czytasz: Z utęsknieniem czekają na...asfalt

Z utęsknieniem czekają na...asfalt

Mieszkają tuż pod urzędem miasta, ale z urzędnikami im jakoś nie po drodze. Czeladzianie z ulicy Katowickiej skarżą się, że firma działająca na zlecenie miasta, remontuje ją już niemal rok.

- Rozkopali, zasypali, znów rozkopywali - relacjonuje „postępy w budowie” pan Mariusz, zięć jednego z mieszkańców ulicy Katowickiej. W piątek odwiedził teściów razem ze swoim półtorarocznym synem Piotrusiem. Wchodząc do domu musiał go trzymać na rękach. Bo choć mały chciał pobiegać, na ostrych kamieniach, którymi budowlańcy wysypali chodnik i jezdnię, mógłby zrobić sobie krzywdę.

Niedługo minie rok

Mieszkańcy ulicy Katowickiej przyznają: - Kończy nam się cierpliwość. Remont ich ulicy to skutek budowy kanalizacji w tym miejscu. Czeladzianie przyznają, że to ważna dla nich inwestycja. Problem w tym, że spółka za nią odpowiedzialna z pracami zbytnio się nie spieszy. Niedługo minie rok od rozpoczęcia budowy.  - Zdajemy sobie sprawę, że zakres inwestycji jest szeroki – mówi pan Mariusz. Zaraz dodaje jednak: - Ulica nie jest długa, w innych miastach takie budowy robi się szybciej.

Ze sprzątaniem trudno nadążyć

Do rozmowy włącza się sąsiadka teściów pana Mariusza. - Człowiek ma już tego po dziurki w nosie. Ciągle kurz, pył, ze sprzątaniem trudno nadążyć – mówi. Obrywa się też ekipie budowlanej: - W pewnym momencie postawili nam sprzęt budowlany przed domem. Mieliśmy spory kłopot, żeby się do niego dostać – żali się kobieta.

„Lepiej wolno, ale porządnie”

Tomasz Michałek z biura prasowego Urzędu Miasta w Czeladzi tłumaczy: - Przy ulicy Katowickiej prowadzony był komplet prac wodociągowych. W którymś momencie rzeczywiście mogły wkroczyć tu służby i ułożyć nawierzchnię – przyznaje urzędnik. Dodaje: -Skalkulowaliśmy jednak, że się nie opłaca. Za jakichś czas ekipa budowlana musiałaby znów pruć chodniki i jezdnię, by dokończyć pewne prace – przewiduje Michałek. - Pan burmistrz wychodzi z założenia, że lepiej wolniej, ale porządnie. W połowie sierpnia prace powinny się skończyć. Wówczas pojawi się asfalt – zaręcza.

Czytaj więcej