Czytasz: Ukrywał się w całej UE, dał się złapać w... Sosnowcu

Ukrywał się w całej UE, dał się złapać w... Sosnowcu

Złodziej był już... zmęczony nieustannym ukrywaniem się.

Sosnowieccy policjanci zatrzymali i doprowadzili za więzienne mury dwóch mężczyzn, którzy byli poszukiwani listami gończymi. Jeden z nich ukrywał się od pięciu lat na terenie różnych państw unii europejskiej. Drugi systematycznie zmieniał miejsca pobytu, by uniknąć osadzenia w zakładzie karnym.

 33-letni mieszkaniec Sosnowca świadom faktu, że czeka go kara pozbawienia wolności za oszustwo, wielokrotnie zmieniał miejsca pobytu. Sosnowieccy policjanci prowadzący poszukiwania namierzyli go jednak i zatrzymali na jednej z ulic Dąbrowy Górniczej. Był poszukiwany od kwietnia, a na początku sierpnia wydano za nim list gończy.

Drugi z zatrzymanych, 38-letni mieszkaniec Sosnowca, podczas wykonywanych z nim czynności stwierdził, że był już zmęczony wieloletnim ukrywaniem się i świadomością, że policjanci są tuż za nim. Podczas 5 lat prowadzenia sprawy poszukiwawczej policjanci zgromadzili obszerny materiał, z którego wynika, że ukrywał się on pod przybranymi nazwiskami na terenie wielu krajów Unii Europejskiej. Posługiwał się przy tym paszportami na różne nazwiska. Został osadzony do odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności za kradzież.  

Źródło: Policja Sosnowiec