Czytasz: Ukradł dokumenty i samochód. Potem go zarejestrował

Ukradł dokumenty i samochód. Potem go zarejestrował

Policja zatrzymała oszusta spod Częstochowy.

Na początku sierpnia 2017 roku w jednej z podczęstochowskich wypożyczalni samochodów dwudziestolatek wynajął dostawcze renault master. Auto nie wróciło jednak w wyznaczonym w umowie terminie. Wtedy okazało się, że mężczyzna, który je zabrał posługiwał się skradzionym dowodem osobistym i prawem jazdy. Policjanci znaleźli samochód. Z przebitymi numerami identyfikacyjnymi, zarejestrowany w Warszawie jako rzekomo sprowadzony z zagranicy.

- W toku wykonywanych czynności okazało się też, że cała dokumentacja potrzebna do wydania nowego dowodu rejestracyjnego, łącznie z potwierdzeniem odbycia badań technicznych, została podrobiona - tłuamczą policjanci z Częstochowy

Śledczy odzyskali samochód wart 65 tys. zł. W ubiegłym tygodniu zatrzymany został mężczyzna podejrzewany o szereg przestępstw związanych z wynajęciem auta, w tym o oszustwo, przywłaszczenie samochodu, posługiwanie się kradzionymi dokumentami, wyłudzenie poświadczenia nieprawdy i posługiwanie się dokumentacją poświadczającą nieprawdę. Na wniosek policjantów z Kłomnic i Prokuratury Rejonowej z Częstochowy, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 20-latka na 3 miesiące.

 

 

Czytaj więcej